Ana sayfa Haber Kadın gözüyle hayattan kareler

Kadın gözüyle hayattan kareler

0

Anadolu Hayat Emeklilik“in bu yıl 11.”sini gerçekleştirdiği 1.897 yarışmacının 6.501 fotoğraf ile katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması“nda kazananlar belli oldu. Fotoğraf tutkunu kadınları “Hayata Dair” temasıyla buluşturan yarışmada, birincilik “Yolcu” adlı fotoğrafıyla Demet Cevrim”in oldu. “Sherbet” adlı fotoğrafıyla Banu Cihan”ın ikinci, “Kömür” adlı fotoğrafıyla Nazik Nazan Köse Yılmaz”ın üçüncü oldu.

Geleneksel hale gelen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Bu yılki seçici kurulda Fotoğraf Sanatçısı Prof. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı, Marmara üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Enstitü Müdürü Oktay çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Yarışmanın birincisi 5 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü 2 bin TL ödül alırken 3 eser de 750 TL mansiyon ödülü kazandı. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eser 11 Mayıs – 11 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul”da Tepe Nautilus AVM”de fotoğrafseverlerle buluşacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here