Ana sayfa Donanım Kablosuz ses sistemleri ile seslere özgürlük

Kablosuz ses sistemleri ile seslere özgürlük

0

Kablosuz ses sistemleri ile kulaklar bayram ediyor…

Ses sistemleri belki de bir evin en gizli kahramanıdır. Teknolojik cihazlarla donatılmış bir evde, ev sinema sistemi yoksa eğer, bu eksiklik kısa süre içerisinde kendisini belli edecektir. Ev sinema sistemleri ya da daha basit ses sistemleri, sadece müzikleri veya filmlerinizin seslerini daha kaliteli iletmeye değil, hayattan da daha fazla keyif almanızı sağlıyor. Teknoloji ilerledikçe ses sistemleri de kendisini yeniliyor. Hemen her sektörde olduğu gibi ses sistemlerinde de kablolardan kurtuluyoruz.

Kablosuz Ses Sistemleri

 

Kablosuz iletim

Aslında ses sistemleri, kablolarından kurtulalı yıllar oluyor. Bundan 3 sene öncesinde kablosuz ses sistemi çözümleri mevcuttu. Fakat teknolojinin henüz yeni olması, ürünlerin yüksek performans gösterememesine sebep oluyordu. örneğin, evin içerisinde benzer frekans aralığında yayın yapan kablosuz bir ürün olursa, seslerde kalite kaybı yaşanabiliyordu. Fakat günler haftaları, haftalar da ayları takip ettikçe ses sistemleri, bu tür çağdışı sorunların arasından başarıyla sıyrılmasını başardı. Artık günümüz kablosuz ses sistemleri, haleflerinin aksine yüksek performans ile eşsiz ve temiz bir ses deneyimi sunuyor.

Kablosuz Ses Sistemleri

öncelikle şunu belirtelim. Kablosuz ses sistemi denildiği zaman, ürün üzerinde hiçbir kablonun bulunmaması anlamına gelmeyebiliyor. Kablosuz ev sinema sistemleri genellikle, arka hoparlörlerin kablosuz olması gibi bir özelliğe sahiptir. Bu sayede ev sinema sisteminizin hoparlörlerini evinizin içerisine yerleştirirken, sıra arka hoparlöre geldiğinde kablolara bağlı kalmıyorsunuz. Bu sayede arka hoparlörleri evinizin istediğiniz köşesine yerleştirebiliyorsunuz.

Bugünlerde alacağınız ev sinema sisteminin, Blu-ray destekli olması en önemli kriterlerden biri olmalıdır. Zira hala daha piyasada bulunabilen Blu-ray destekli olmayan ev sinema sistemleri, aşırı ucuz fiyatlarıyla kullanıcının aklını çelebiliyor. Fakat böyle bir ürün aldığınızda, 10 yıldan daha eski olan DVD teknolojisine bağlı kalacağınızı hatırlatalım. Dolayısıyla alacağınız kablosuz ev sinema sisteminin, Blu-ray destekli olmasına dikkat edin. Eğer bütçeniz uygunsa, 3D destekli kablosuz ev sinema sistemlerine yönelmenizde fayda var. Zira piyasaya bir bir sürülen 3D ev sinema sistemleri, geleceğin teknolojisini evlerinize sunuyor.

 

Samsung HT-C7530W

Samsung”un piyasaya sürdüğü 5.1 kanal destekli ve 800W gücüne sahip Blu-ray ev sinema sistemi HT-C7530W, kablosuz arka hoparlörlerinin ve subwoofer”ının yanı sıra, birçok ek özelliği ile de cazibe merkezi olmaya aday. Duvara monte edilebilir şık hoparlörlerin yanı sıra, internet destekli yapısı, ürünü benzersiz kılıyor. İnternet desteğiyle Samsung”un ses sistemleriyle ilgili uygulamalarına erişebilmek mümkün. Ayrıca internet bağlantısı için de kablo kullanmanıza gerek yok. Zira HT-C7530W”ün Wi-Fi destekli yapısı, ev sinema sisteminizin evin kablosuz internetinden yararlanma imkanı sunuyor. ürünün Blu-ray destekli olması, bir diğer büyük artısı denilebilir. Sanal surround ses özelliğiyle zengin ve güçlü bir ses iletimi sağlanıyor. 5.8 GHz”lik kablosuz subwoofer, evin dilediğiniz köşesine konumlandırılarak, size bir ziyafet çektirmeye hazır hale gelecektir.

Samsung HT-C7530W Kablosuz Ses Sistemi

 

Panasonic SC-ZT2S Kablosuz Ses Sistemi   Panasonic SC-ZT2S
Kablosuz bir ev sinema sistemi alırken, şıklığa önem veriyorsanız, Panasonic”in SC_ZT2s adlı ürünü ilginizi çekebilir. Şık ve minimalist tasarımlara sahip hoparlörleriyle ZT2S, belki de evinizin en göze çarpan ürünü olacaktır. Full HD ve 3D destekli kablosuz ev sinema sistemi, sanal 7.1 kanal özelliğini de barındırıyor. Ultra ince uzun hoparlörler, kablosuz yapılarıyla evinizin cazibe merkesi olmasıyla birlikte ses deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyacaktır. 3D ses performansı hayli başarılı olan ZT2S”nin Blu-ray destekli yapısı, filmleri yüksek çözünürlüklü ve 3D destekli izleyebilmenize olanak sağlayabilecek. 2 adet hoparlörü olmasına rağmen başarılı bir sanal 7.1 kanal desteği içeren ürünün toplam çıkış gücü ise 160 Watt.

 

Sony BDV-IZ1000W

Teknolojinin hemen her dalında bir eli olan Sony, kablosuz ev sinema sistemleri sektöründe de uzun süredir yer alan bir firma. Dolayısıyla bu alanda bir hayli deneyimliler. Sony”nin ilk kablosuz ev sinema sistemi ürünlerinde, ürünü kablosuz olarak kullanabilmek için ayrı bir ekipman edinmeniz gerekiyordu. Teknoloji ilerledikçe Sony, IZ1000W adlı kablosuz ev sinema sistemiyle kullanıcıların isteklerine ve gereksinimlerine güçlü bir cevap vermiş oldu. Blu-ray destekli IZ1000W, Blu-ray diskler üzerinden oynatılan 3D içerikleri destekleyen bir yapıyoa sahip. Arka hoparlörlerinin kablosuz olması, sistemi evin içerisinde konumlandırma çalışmalarında kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlıyor. İnternet erişimi imkanına sahip olması sayesinde IZ1000W, internet üzerinden video stream etmeye, yani akıcı video oynatmaya uygun bir yapıya sahip. Ayrıca yine 3D ses konusunda güçlü bir performans sunuyor. ürünün toplam ses çıkışı ise 1000 Watt gibi güçlü bir değer.

Sony BDV-IZ1000W Kablosuz Ses Sitemi

 

LG LSB316

Kablosuz bir subwoofer, işleri ne kadar kolaylaştırırdı öyle değil mi? Dilediğiniz yerde konumlandırdığınız bir subwoofer, kulağınıza gelen sesten aldığınız keyfi de katlayacaktır. Minimalist ve sade bir tasarıma sahip olan LG LSB316, kablosuz subwoofer”ıyla kullanıcıyı subwoofer konusunda özgür bırakıyor. Ayrıca Bluetooth bağlantı desteği sayesinde kısa mesafeler için telefonunuz ya da bilgisayarınız üzerinden kablosuz veri iletimi sağlayan yapısı, LG LSB316″nin öne çıkan bir diğer özelliği. ürünün toplam gücü 280 Watt. 2.1 kanallı yapısı ve sanal surround ses özelliği içeriyor. özellikle yatak odasında bulunan ikinci televizyonlar için son derece ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Zira LG LSB316″i duvara monte edebilmek de mümkün.

LG LSB316 Kablosuz Ses Sitemi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here