Ana sayfa Donanım Kablosuz şarjda devrim: Energeous WattUp, 1 metre mesafeden şarj edebiliyor

Kablosuz şarjda devrim: Energeous WattUp, 1 metre mesafeden şarj edebiliyor

0

Kablosuz şarj teknolojisi geçtiğimiz birkaç yıldır popülaritesini oldukça arttırmış durumda ama, bu konuda atılan adımlar hala oldukça kısıtlı. Bu teknolojinin beraberinde getirdiği en önemli avantaj, şarj edilecek cihazın kabloya ihtiyaç duymaması. Bununla birlikte her bir cihazın şarj olması için bir altlık üzerine oturtulmaları gerekiyor. Birden fazla cihazı şarj etmek için daha büyük boyutlu ya da birden fazla altlık kullanılıyor. Energous, yeni çıkardığı “WattUp Mid Field” verici ile kablosuz şarj işleminin kurallarını biraz daha esnekleştirmeyi hedefliyor.

Liliputing”in haberine göre firmanın vericisi, Amerikan FCC kurumundan sertifika aldı. Buna göre cihaz, birden fazla elektronik cihazı 1 metreye kadar uzaklıktan kablosuz olarak şarj edebiliyor. Aynı zamanda kablolu şarj desteği de sunan cihaz, bataryaların şarj edilmesi için “radyo frekansı” kullanıyor. Bu sayede birden fazla cihaz masa üzerine konularak, son derece kolay bir şekilde otomatik olarak şarj edilebiliyor. Bu işlemi şarj için geliştirilen, Wi-Fi gibi bir sistem olarak düşünebilirsiniz.

Energous, 2018 yılında (gelecek ay) düzenlenecek olan CES fuarında cihazın tanıtımını yapmak ve WattUp teknolojisini katılımcılara sunmak için sabırsızlanıyor. CES”te açıklanması beklenen iki temel nokta var: WattUp”ın şarj etme performansı enerji transferi bağlamında kablolu şarj teknolojilerine göre ne oranda verimli? Ve WattUp ürünleri ne zaman raflara inecek?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here