Ana sayfa Donanım Kablosuz şarj bedavaya nasıl yapılır?

Kablosuz şarj bedavaya nasıl yapılır?

0

Kablosuz şarj teknolojisi artık son kullanıcılar için mevcut.
 

Geçtiğimiz sene içerisinde tanıştığımız teknolojilerden birisi de kablosuz elektrik aktarımını sağlayan cihazlardı. Tabii ki bu cihazların nasıl çalıştığını gösteren bazı tanıtım videoları izledik, ancak bu cihazla kablosuz elektrik aktarımının bir nebze olsun hayatımıza girmeye başladığını söyleyebiliriz.

RCA adlı firmanın ürettiği bu küçük Gadget, Wi-Fi enerjisiyle telefonunuzu ücretsiz olarak şarj etmenizi sağlıyor. Yanlış duymadınız, ücretsiz.

Aslında Airnergy adlı cihazın konsepti yeni değil. Ancak bu tip bir cihaz pratik olarak ilk defa kullanıma sunuluyor. Bu cihazla bir BlackBerry telefonun pilini %30 seviyesindeyken tamamen doldurmak yaklaşık olarak 90 dakika sürüyor. Tabii bu “ücretsiz” enerjiyi kullanarak.

Airnergy’nin içerisinde kendi pili bulunuyor. Yani tek yapmanız gereken cihazı yanınızda taşımak ve bir Wi-Fi HotSpot bulduğunuz anda oraya yanaşmak! Cihaz Wi-Fi dalgalarını elektriğe çevirerek telefonunuzu şarj etmenizi sağlıyor. Cihazı ucunda bulunan Micro USB çıkışıyla telefonunuza bağlayabiliyorsunuz. Cihazın güzel yanlarından birisi, Wi-Fi alanı içerisinde bulunduğunuzda ürünü cebinize atmaktan başka bir şey yapmak durumunda olmamanız.

RCA’nin yaptığı açıklamaya göre cihaz yaz aylarında rafları dolduracak ve 40 dolardan satılacak. Bunun yanında firma, Airnergy’nin sahip olduğu teknolojiyi bünyesinde barındıran pillerin yakında geliştirileceğini belirtiyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here