Ana sayfa Mobil Kablosuz özgürlük

Kablosuz özgürlük

0

Wi-Fi cihazlar ile kablolardan kurtulmak çok kolay

Kablosuz ağ dendiği zaman hiçbirimiz eskisi kadar heyecanlanmıyoruz değil mi? Ne de olsa bir süredir aktif olarak kullandığımız bir teknoloji Wi-Fi… Fakat aslında Wi-Fi birçok farklı yerde rahatça kullanılabilecek ve hayatımızı hem neşelendirecek hem de kolaylaştıracak bir teknoloji. En eğlenceli kablosuz cihazlar dosyamızda…
Wi-Fi T-Shirt
Kolay yolu seçin

Acilen internete girmeniz gerekiyor fakat önce bir wi-fi alanı mı bulmanız lazım. Her seferinde elinizde laptop açıp acaba buradan çeker mi diye kontrol etmeye gerek yok. Bu işi sizin yerinize giysiniz yapabilir!
Adından da anlaşılacağı gibi bu t-shirt bir wi-fi alanına girdiğiniz zaman sizi uyarıyor. T-shirt”ün önünde bulunan grafik çubuklar aydınlanarak sinyalin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Bu sayede siz de tam olarak nereden rahatça internete bağlanabileceğinizi kolayca görmüş oluyorsunuz.

 

 

 

 

Sanyo PLC-XU305
Kablolardan kurtulun

Sanyo, Easy Wireless özelliğine sahip PLC-XU305 modeli ile dikkat çekiyor. Cihaz kablosuz projeksiyonun yanı sıra lamba kullanım süresi, çalışma ısısı gibi bilgileri de ekranınızda görmenizi sağlıyor.

Cihazı kablosuz olarak kullanmanız için herhangi bir yazılım yüklemenize ve o karmaşık wireless yazılımlarını kullanmanıza gerek yok. Sadece cihazla birlikte verilen USB stick”i bilgisayarınıza takmanız yeterli oluyor. Böylece PC”nizden gelen data transferini gerçek zamanlı olarak bir ya da birden fazla projektöre gönderebiliyorsunuz. Projektör ile ayrıca network üzerinden de data gönderimi yapmak mümkün. Cihazın öne çıkan bir diğer özelliği ise 7W hoparlöre sahip olması.
www.asteltr.com
 


Toshiba JournE air
çerçeve mi monitör mü?

JournE air dijital fotoğraf çerçeveleri doğrudan internet bağlantısında Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g) destekliyor. Kullanıcılar dijital fotoğraf çerçevesi arayüzü aracılığıyla RSS yayınlarına erişebiliyorlar, Flickr ve Picasa gibi fotoğraf paylaşım sitelerine doğrudan bağlanabiliyorlar.
 
JournE air 1000 fotoğrafları ve video klipleri dahili 1GB flash belleğinde depoluyor ve 16:9 formatında 10 inç LCD TFT ekranında sunuyor. çerçeve, dünyanın her yerinden DJ”leri ve yayıncıları kapsayan web tabanlı bir dizin olan SHOUTcast aracılığıyla kullanıma hazır 30-50 istasyona sahip bir internet radyoyu içeriyor. Yüksek ses kalitesi, iki adet 0.5 watt dahili hoparlör ile sağlanıyor.
 
JournE air 801 modeli 4:3 formatında 8.4 inç LCD TFT ekran, iki adet 0.5 watt stereo hoparlör, değiştirilebilir gümüş renkli çerçeve ve 1GB dahili flash bellek ile birlikte sunuluyor. Bellek, bir hafıza kartı (SD, SDHC, MMC, Memory Stick, Memory Stick pro, xD) aracılığıyla kolaylıkla 4GB”a kadar genişletilebiliyor.
www.toshibatr.com

 

 

  Rovio Wi-Fi Robot
Evinizin yeni gözetmeni

Bu eğlenceli robot, üzerinde yerleşik olarak bulunan bir kamera sayesinde ses ve video kaydı yapabiliyor. Ayrıca heryerden kontrol edilebilen robot bu sayede evinizi rahatlıkla gözlemenize olanak tanıyor. Mesela yurtdışına tatile gitseniz de Rovio”yu uzaktan kumanda ederek evin her yerini dolaşıp bir sorun olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. ‹nternete erişim sağlayan herhangi bir cihaz (cep telefonu, hatta belki bir oyun konsolu) robotu kontrol etmeniz için yeterli oluyor. Fakat gelenekleri bozmamak açısından Rovio”nun yanında kendi kumandası da var.

 

Peki, şarjı biterse ne olacak? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Rovio akıllı bir robot! Sarjının azaldığını fark ederek yerine gidip kendini şarj edebiliyor. Bu sayede evden ne kadar uzak kalırsanız kalın eviniz yine de gözünüzün önünde olacak.
www.wowwee.com
Nintendo DSi
Facebook”ta şov yapın!

11 farklı lens efekti sunan Nintendo DSi Kamera ile fotoğraflar üzerinde oynamak ve onları arkadaşlarınız ile Facebook üzerinden paylaşmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Tek ihtiyacınız Nintendo DSi ve Wi-Fi bağlantısı! Wi-Fi üzerinden Nintendo DSi ile internete bağlanın, güncelleştirmeyi yapın ve yeni Facebook eklentisini kullanmaya başlayın!
 
Nintendo DSi”ın menüsündeki Sistem Ayarları bölümünden konsolun yazılım versiyonunu 1.4″e yükselttikten sonra albümünüzde Facebook ikonuyla beliren yepyeni özellik ile fotoğraflarınızı Facebook”a yükleyemeye başlayabilirsiniz. Facebook eklentisini kullanmaya başlamak için önce Facebook Connect kullanılarak Facebook hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Böylece e-postanız fotoğraf yükleme işlemlerini kolaylaştırmak için Nintendo DSi”nıza kaydediliyor. Nintendo DSi ile entegre olacak yeni Facebook eklentisi tamamen güvenli ve emniyetli bir tecrübe sunacak ve bilgileriniz gizli tutularak hiç bir şekilde açığa çıkmayacak. Kullanıcılar gizlilik ayarlarını Facebook.com”dan istedikleri zaman güncelleyebilecekler. Nintendo DSi Facebook eklentisi ile 200 fotoğrafa kadar yükleme yapmanız mümkün. Yüklediğiniz fotoğraflar otomatik olarak “Nintendo DSi”dan gönderilmiş fotoğraflar” albümüyle paylaşıma hazır hale geliyor. 201. fotoğrafı yüklediğiniz anda ise DSi size yeni bir sürpriz daha yaparak Facebook”ta ikinci albümünüzü oluşturuyor.
www.nintendo.com.tr

 

 

iPod touch
Wi-Fi dokunuşu

iPod touch bir medya oynatıcı olarak hareket halindeyken yapabileceklerinizde sınırları kaldırıyor. Wi-Fi özelliği ve Safari tarayıcısı sayesinde kablosuz ağ bulduğunuz her yerden rahatlıkla internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca 36 saate kadar müzik ya da 6 saate kadar video izleme süreleriyle iPod touch uzun yolculuklarda da oldukça eğlenceli bir yol arkadaşı… Ayrıca iPhone”da olduğu gibi App Store sayesinde, yüzlerce heyecan verici oyun ve yenilikçi uygulamaya bir dokunuşla ulaşmanız da mümkün. iPod touch”la Harika 3D grafik oyunlar oynamaktan, sohbet etmeye, sosyal ağ kurmaktan, haberleri öğrenmeye, spordan, finansa  tüm uygulamalara bir dokunuşla ulaşabiliyorsunuz.

App Store”dan herhangi bir uygulamayı indirdiğiniz zaman ana ekranınızda yeni bir ikon belirir, ikonların düzeninden memnun değil misiniz? ‹sterseniz onları da ekranınız etrafında sürükleyerek değiştirebiliyorsunuz.

Genius özelliği, iPod touch’ı son derece becerikli, size özel bir DJ’e dönüştürüyor. Sadece birkaç kez dokunmanızla, arşivinizde bulduğu ve birbiriyle harika gidecek parçalardan şarkı listeleri yaratıyor. Tümleşik bir hoparlör, müziği, diyalogları ve aksiyonu kulaklıklar olmadan duyabilmenize olanak tanıyor…
www.bilkom.com.tr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here