Ana sayfa Haber Kablosuz internette yeni hız prensipleri

Kablosuz internette yeni hız prensipleri

0

Nesnelerin İnterneti“nin konuşulduğu günümüzde, cihaz sayısının, veri transferlerinin ve yüksek sayıda kullanıcıya sahip alanların artması gibi nedenlerle daha büyük bant genişliklerine ihtiyaç duyuluyor. Kablolu internet hızını kablosuza taşıyan Extreme Networks”ün kullandığı Dalga 2 teknolojisi, hem bu ihtiyacı karşılıyor hem de işlem hacmini yükseltmenin de ötesine geçerek “çok Kullanıcılı MIMO (MU-MIMO)” özelliği ile dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde, sadece bir ağ erişim noktası üzerinden tek bir iletimde, birden fazla kullanıcının her biri birbirinden farklı veriler aktarabiliyor. çoklu kullanımlarda hız sorunu ortadan kalkıyor. Böylece stadyumlarda, okullarda, şirketlerde yada binlerce kişinin internete girdiği büyük organizasyonlarda hız ya da bağlanma sorunu yaşanmıyor.

Extreme Networks Ağ Erişim cihazlarında kullanılan Dalga 2 teknolojisi, 1.7 Gbps iletim hacmi ile çok kullanıcılı MIMO özelliklerinin birleştiği tek jenerasyon olması sayesinde, firmalardaki bilişim teknolojileri ekiplerinin işlerini kolaylaştırıyor. Bu sayede, bilişim ekiplerine farklı işlere de odaklanabilme olanağı sağlanırken, son kullanıcı deneyimi ve verimliliği üst düzeye taşınıyor.

Extreme Networks Türkiye distribütörü Y3K Güvenlik Teknolojileri“nin ürün Yönetimi Direktörü Dr. Serdar İnce: “Extreme Networks”ün kablosuz ağ teknolojilerindeki sürekli gelişim politikasına uyum sağlaması ile, Dalga 1 teknolojisinde hızı 1 Gbps olurken Dalga 2 teknolojisi ile bu hız 1.733 Gbps olarak arttı. Bu sayede dünyadaki pazar payını her geçen gün arttıran Extreme Networks, Dalga 2 teknolojisi ile yüksek kapasite ve işlem hacmi, her cihazla uyum, trafiği yönetme, düşük maliyet ve yüksek verimlilik gibi konularda ön plana çıkıyor.’dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here