Ana sayfa Donanım JBL Studio 180

JBL Studio 180

0

Elektriksel enerjinin akustik enerjiye manyetizmin prensipleriyle dönüşümünde “JBL” boyutu
 

JBL, Türkiye”de genelde otomobil ses sistemleri denildiğinde akla ilk gelen markalar arasında yer alıyor. Ancak kapsamı yalnızca otomobiller için üst düzey ses yapı-birimleri oluşturmak değil. JBL ürünleri konser alanları, sinema salonları ve dünyadaki onbinlerce kayıt stüdyosunda kullanılan profesyonel hoparlörlerin üreticisi aynı zamanda otoritelerinden biridir. Studio 1 adını alan JBL sinema ve müzik sistemi Studio 180 ve Studio 190 modellerinde iki farklı kule hoparlör, Studio 120C merkez hoparlör, 150 watt gücüne sahip Studio 140P ve 300 watt gücüne sahip Studio 150P subwooferdan oluşuyor. 2 adet Studio 180 kule hoparlörü bu ay test merkezimizde sistematik biçimde ve kulaklarımızda üst düzey pas silinmesi sonuçlarıyla birlikte inceledik. üstelik Studio 180″in Türkiye”deki ilk incelemesini okuyacağınızı da belirtmek isteriz.

 

JBL Studio 180

 

Studio 180 odanızın içinde veya kullanmak istediğiniz herhangi bir yerde, zeminde kolaylıkla konumlandırılıyor. Dikdörtgen koni biçiminde ve yanlarda siyah veya kiraz renk seçeneklerinde vinil kaplamalarla siyah-gri tonların karışımı olan ön kısım, geometrik şekillerle şık bir dış dizayn algısı sağlıyor. Blu-Ray veya DVD Player, anflikatör, TV, müzik seti gibi birçok ses çıkışı almak isteyeceğiniz birimden hoparlöre basit bir kablo yardımıyla birkaç dakika içinde bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Studio 180 sistemi, yüksek müzik seviyelerde minimize bozulmayla sesi dağıttı. Sert, hafif yivli PolyPlas koni ve kauçuk ile bir woofer surrounda sahip ve bir PolyPlas koni ve bez surround ile orta kademe sürücü, genel netlik iyileştirilmesine, woofer”da sesi izole etmek için ayrı bir alt muhafazaya ev sahipliği yapıyor. 45Hz – 22KHz frekans tepkisi, 8 ohm nominal empedans, 89 dB duyarlılık, 1.1 kHz, 2.5kHz, 6dB frekans geçidi, 90 watt sürekli güç ve 360 watt maksimum güç değerlerine sahip olan Studio 180 dinamik aralık, doğru ton ve ton aktarımını net biçimde sağlıyor.


 

 

Orta ve yüksek frekanslı transdüserler, hoparlörler dinleyicinin kulak seviyesinde yerleştirilmiş olduğunda istenmeyen yansımaları tamamen absorbe ediyor ve daha doğru ses yayılımı ortaya çıkıyor. Studio 180 hoparlör başına 17,5 kg ağırlık ve 1 metre uzunluk, 20cm genişlik ve 33cm derinlik ölçülerinde. üründeki tek handikap havalandırma deliğinin küçük olması. Hoparlördeki silindirin hareketi sonucunda oluşan, toz korumasının altındaki basıncını daha yoğun biçimde rahatlatılması adına hoparlörün arkasındaki havalandırma deliği biraz daha büyük olabilirdi. Bu durum ses performansında “muhteşem” sonucuna bir bakıma engel olmuş.

www.jbl.com

Fiyat: 1.255 TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 5
Puan: 93

Artılar:
+ Net ve yüksek ses çıkışı
+ Şık tasarım,
+ Yüksek bas pürüzsüzlüğü
 

Eksiler:
– Bir havalandırma kanalı daha olabilirdi
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here