Ana sayfa Haber Japonya’daki deprem sonrası Canon ve Nikon’dan ilk açıklamalar

Japonya’daki deprem sonrası Canon ve Nikon’dan ilk açıklamalar

0

Büyük depremin ardından Japon teknoloji devlerinden önemli düzeyde yaralanma, ciddi maddi hasar bilgileri geliyor
 

Japonya”daki deprem sonrası Canon ve Nikon, birçok yaralanma vakası tespit edildiğini ancak henüz ortaya çıkan bir ölüm durumunun bulunmadığını bildirdiler. İki Japon teknoloji üreticisi maddi ve teknolojik bazdaki ilk kayıp verilerini açıkladı.
 

Canon; Utsunomiya Optik ürün fabrikasında ciddi hasar ve yaralanmalar olduğunu açıkladı. Bunun dışındaki üretim merkezlerinde birkaç kesinti ve hafif ölçekli tahribat olduğu belirtildi. üretime bazı noktalarda bir aydan fazla ara verileceği bildirilirken Ibaraki , Aomori ve Fukushima fabrikalarında üretimin 14 Mart itibariyle yeniden başladığı bilgisi verildi.

 

Nikon Şirketler Grubu bünyesindeki birçok üretim tesisinde yapılan ilk çalışmalarda ölü bulunmadığı ancak çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Nikon Corpoation”un Yokohama Tesisi, Sagamihara Tesisi, Kumagaya Tesisi, Mito Tesisi”nde ayrıca Sendai Nikon Corporation, Miyagi Nikon Precision Co Ltd, Zao-machi, Katta tüfek, Tochigi Nikon Corporation, Tochigi Fabrikası, Tochigi Nikon Precision Co dahil olmak üzere Nikon Şirketleri bünyesindeki LCD Stepper, tarayıcılar, lens ve optik lens imalatı, optik cam ve kalıp optik cam, ARGE ve diğer birçok alanda üretimsel temelli oluşumların tümünde ekipman ve bina hasarları gerçekleştiği belirtildi. Hasar tespit çalışmalarının başladığı açıklandı.
 

Nikon,Japon Kızıl Haç Cemiyetine 100 milyon Japon yeni (1 milyon 932 bin TL) bağışta bulunduğunu bildirdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here