Ana sayfa Haber Japonya 5G konusunda avrupa”da 5 ülkeye destek veriyor

Japonya 5G konusunda avrupa”da 5 ülkeye destek veriyor

0

Gelecek internet teknolojileri açısından, dijital ekonominin, mobil teknolojilerin, iş, ev ve şehir teknolojilerinin geleceğini değiştiren, farklı yönlere sürükleyecek olan 5G, başta çin, Japonya, ABD ve Rusya olmak üzere birçok ülkede 3 yıl içerisinde somut olarak demo haliyle görülmeye başlanacak. Bizim ülkemizde de geç olsa da 4G’ye az kaldı, 2 yıl içerisinde 5G hayallerinin çerçevesinde gerçekçi düşünüldüğü zaman, 5G için en az 5 yıla ihtiyaç oldığu resmi ve somut bir şekilde söyleniyor.

Muhtemelen 5G teknolojisinin demo halini kısmi olarak Huawei önderliğinde Rusya’daki Dünya Kupası organizasyonunda 2018 yılında görebileceğiz. Bazı stadyumlarda uygulanıp gözlemlenmesinin ardından, Japonya’daki teknoloji firmalarının önderliğinde Avrupa Birliği ülkelerinden 5 farklı ülke anlaşma çerçevesinde 5G interneti kullanmaya başlayacak. Hollanda, Fransa gibi ülkelerin yanısıra Japonya Yunanistan gibi nüfusu az ve ekonomik sıkıntılar geçiren ülkelere de 5G desteği sağlayacak.

önümüzdeki günlerde, 5G testlerini gerçekleştiren ve gerçekleştirecek olan firmalar, Japonya’dan aldığı destekle bütün Avrupa Birliği ülkelerini tek çatı altında toplayarak bir internet komüsyonu kurabilirler. Resmi imzalar çok yakında atılması bekleniyor, Japonya şimdilik birkaç ülkeye yoğunlaşmış durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here