Ana sayfa Donanım Japonlar ilginç bir gelişmeye daha imza attı

Japonlar ilginç bir gelişmeye daha imza attı

0

Japon operatörler tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde, artık SIM kart kaybolma devrine son diyeceğiz. Japon teknolojisi geliştirdiği giyilebilir SIM kart sayesinde devrim gibi bir uygulamaya imza attı. Japon Docomo çok ilginç bir teknoloji geliştirdi. Telefonlarda artık SIM kart olmayacak. Docomo buna çok ilginç bir çözüm geliştirmiş.  Japon operatörler sayesinde artık SIM kartınızı kaybetmeyeceksiniz.

 

 

Japonlar ilginç bir gelişmeye daha imza attı

 

 

 

Japon operatör Docomo, ilginç bir kavram tasarımı duyurdu. Telefonunuzda SIM kart olmayacak. Bunun yerine Docomo farklı bir çözüm sunacak. Taşınabilir SIM olarak da adlandırılan bu çözüm, aslında telefon içindeki SIM kartı alıyor ve Bluetooth veya NFC donanımlı giyilebilir teknolojinin içine yerleştiriyor.

 

 

Prototip; telefonun veya tabletin telefon ağlarına girişine izin verecek. Aynı SIM; farklı cihazlarda da kullanılabilecek. Cihazlar bununla birlikte alışveriş sitelerine ve sosyal ağlara da bağlanabilecek.

 

 

Japonlar ilginç bir gelişmeye daha imza attı

 

 

 

Güvenlik de ihmal edilmemiş. Prototip şu anda Wi-Fi HotSpot”u büyüklüğünde, kredi kartı şeklinde bir aygıt. Farklı bir çözüm ve daha geliştirilme aşamasında.

 

Japon Model 5G haberimiz için tıklayınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here