Ana sayfa Foto Galeri Jaguar yine yaptı : F-Type SVR

Jaguar yine yaptı : F-Type SVR

0

Cenevre Otomobil Fuarı’na yaklaşık 6 günlük bir zaman dilimi kaldı. Hemen hemen çoğu otomobil firması bu fuara yönelik yeni nesil otomobillerini ve konsept modellerinin görsellerini ve detaylarını duyurmaya başladılar bile. Yola çıkmaya hazır modellerden birisi Jaguar’ın henüz duyurduğu Jaguar  F-Type SVR modeli. Performansa göre tasarlanan otomobil, Jaguar açısından ve Cenevre’ye yönelik duyurulan performans otomobillerinin şimdiye kadar tasarlanmış en hafif performans otomobili. 

Jaguar F-Type, aslında tam bir tasarım başarısı. Tasarım, genel kullanım şeklinin, yani görünüş, duruşdan daha çok, mühendislik ve yaşam sürecini tamamlayan bir olgu. Jaguar’ın tasarımcıları ise rüzgarın aerodynamic yapısından, otomobilin materyallerinin bu rüzgara verdiği tepkiye veya asfaltın hıza etkisine kadar farklı çevresel faktörleri, otomobilin gelişimi için kullanılan tasarım süreci için kullandılar.

Jaguar F-Type’ın  maksimum hız seviyesi rakamsal olarak 322 km-s. 100 km-s’ye 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Otomobiln üzerine oturtulduğu jantlar ise tam 20″ büyüklüğünde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here