Ana sayfa Donanım Jabra Solemate

Jabra Solemate

0

Outdoor”a yatkın mini-hoparlör
 

Mobil cihazlara yönelik ağırlıklı olarak kablosuz özellikli ürünleri ile tanıdığımız Jabra”nın ilginç bir modelini test merkezimizde ağırladık. Jabra Solemate adlı bu mini hoparlörün çok ilginç bir tasarımı ve güçlü bir teknolojisi olduğunu baştan söylemek yerinde olur. Bir ayakkabıyı andıran Solemate; alt kısmından çıkan 3.5mm Jack girişi ile akıllı telefonlar, iPad, diğer tablet bilgisayarlar ve Mac”lerde dahil olmak üzere 3.5mm Jack arabirimine sahip tüm cihazlarla çalışıyor. Buraya kadar bir mini hoparlörden pek fazla ayrılmayan Solemate”in öne çıkan özelliği ise Bluetooth teknolojisini desteklemesi. Bluetooth dendiği zaman akla ilk gelen teknoloji üreticilerinden Jabra”dan da beklenen buydu. Sonuç olarak hem kablolu hem de kablosuz olarak birçok cihaz üzerinden şarkı çalabiliyor Solemate. Elbette film keyfi ve sese dair diğer herşeyle birlikte.
 

 
Jabra Solemate, ilginç tasarımı ve Bluetooth özelliği ile dikkat çekici bir aygıt. Az sayıda butona sahip. Arka kısmında bir açma-kapama kontrolü, jack girişi ve Bluetooth ve şarj durum göstergeleri yer alırken üst kısımda sesi yükseltip açmaya yarayan birer buton ve Bluetooth”u aktif etmeye yarayan buton yer alıyor. Kullanımı oldukça pratik, mesela kabloyu iPhone 5″inize takıp müzik keyfini çok yüksek detay içeren, üstelik odayı dolduran ses beraberinde yaşayabiliyorsunuz. Kablosuz bağlantı içinse Bluetooth”u aktif edip eşleştirme yapmanız yeterli. Kutu içeriğinde bir de koruyucu kılıf yer alıyor. Bu kılıfın özelliği ise yağmur ve çamur geçirmemesi, bu sayede outdoor aktifitelerinizde, örneğin bir bisikletle giderken onu da sırt çantanıza asıp gidebilirsiniz. Motorsiklet tutkunları için de ideal olduğunu belirtelim. Yani hem ev kullanıcıları hem de zorlu koşullarda olmaktan hoşlanan kişiler için ideal.
www.jabra.com
Macline Satın alma önerisi: Tasarımı ile dikkat çeken mini hoparlör, size yüksek performansı uygun fiyat etiketiyle birlikte sunmayı başarıyor.

Artıları: Tasarım, güçlü ses, su geçirmez kılıfı
Eksileri:
Puan: 90

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here