Ana sayfa Haber İsveç”in 24 Solutions”u Türkiye pazarına girdi

İsveç”in 24 Solutions”u Türkiye pazarına girdi

0

Dijitalleşen dünyada hem kurumların hem de tüketicilerin, e-ticaret, bankacılık ve FinTech alanlarında veri-bilgi güvenliğinin en yüksek seviyede sağlanması büyük önem taşıyor. Gelişen teknoloji ve sürekli artan siber tehditler, özellikle online dünyada kredi ve banka kartı ile yapılan ödeme işlemlerinde güvenlik açısından global standartlara uygun etkin ve yenilikçi çözümlere olan ihtiyacı da beraberinde getiriyor.
Dünya genelinde kullanılan, bazı teknik ve operasyonel süreçleri içeren bu standart sayesinde, kart ödemelerinin güvenli bir şekilde yapılmasının yanı sıra, sahtecilik ve dolandırıcılık işlemlerine karşı etkin bir koruma sağlanıyor. Dünyada hem PCI-DSS uyumluluk danışmanlığı sunan hem de sertifika verme yetkisine sahip çok az sayıda şirket bulunuyor. 

İsveç”te nakit parayla yapılan ödemelerin, tüm alışverişlerin sadece yüzde 2″sini oluşturduğuna ve %98″inin dijital ödeme yöntemleriyle yapıldığını belirten Werner, “İsveç”in hedefi kağıt ve madeni paradan tamamen kurtularak dünyanın ilk yüzde 100 nakitsiz toplumu olmak. Mart ayında ülkenin en büyük radyo kanalı Swedish Radio tarafından yayınlanan rapora göre, İsveç”in yüzde 100 nakitsiz olma hedefine 2021 yılında ulaşması mümkün gözüküyor. Elbette bu önemli bir kazanım olsa da tüm ödemelerini dijital yöntemlerle gerçekleştiren bir ülke, siber saldırılara ve elektronik sahtekarlıklara daha açık hale geliyor. ülkede sahtekarlık olayları on yıl önceye göre iki kat artarak yılda 140 bine ulaşmış durumda. Ama biz 24 Solutions olarak çalıştığımız şirket ve kurumlara %100″e yakın güvenlik ve koruma sunuyoruz. Profesyonel güvenlik çözümleri sizi her zaman güvende tutar” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here