Ana sayfa İnternet İsveç de 4G ile tanışıyor

İsveç de 4G ile tanışıyor

0

Huawei, İsveçlileri de 4G teknolojisine taşıyacak

Norveç”in başkenti Oslo”da TeliaSonera için dünyanın ilk 4G ağını kuran Huawei, şimdi de Tele2 ve Telenor ile İsveç”te 4G ağı kurmak üzere anlaşma imzaladığını duyurdu.

Yeni nesil telekomünikasyon çözümleri alanında faaliyet gösteren Huawei, TeliaSonera için Norveç”in başkenti Oslo”da dünyanın ilk 4G ağını kurmuştu. 4G teknolojisi, İsveçli cep telefonu kullanıcılarına da Huawei farkıyla ulaşacak.
 

 
  Tele2 ve Telenor firmalarının ortak girişimi olan Net4Mobility, İsveç”te kuracağı 4G ağının altyapısını Huawei”ye emanet etti. Huawei, Net4Mobility”ye 4G modem de temin edecek. Bu anlaşmayla ulusal ilk 4G ağlarından birini Huawei kurmuş olacak. Projede ilk etapta nüfus yoğunluğu yüksek yerleşim yerlerine 4G ağı kurulması hedefleniyor. Nihai hedef ise 2013″e kadar İsveç halkının %99″una 4G teknolojisinin sunulması olarak belirlendi.
Cep telefonu aboneleri de 4G altyapısı sayesinde mobilitenin yeni nimetlerinden ve yüksek kapasiteli hizmetlerden Huawei farkı ile ve bugünkünün 10 katına kadar çıkan hızlarla yararlanabilecek. Proje ile birlikte sesli iletişimde kullanılan 2G/GSM baz istasyonlarının sayısı da %30-50 civarında arttırılacak. Böylece bütün ülkede kapsama alanı genişleyecek ve görüşme kalitesi yükselecek.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here