Ana sayfa Haber İsteseniz de Mark Zuckerberg ve eşini Facebook’ta engelleyemezsiniz

İsteseniz de Mark Zuckerberg ve eşini Facebook’ta engelleyemezsiniz

0

Facebook”un yapımcısının kendi platformu üzerinde çok sayıda takipçisinin olduğunu öğrenmek, sürpriz olmasa gerek.

Aslına bakarsanız son yapılan sayıma göre 95.807.541 takipçisi var. Bu itibarla sosyal medya kanalındaki en fazla takipçi sayısından daha fazla.

Ne zaman ki yaptığı gezintilerden sıtkınız sıyrılır, ya da yapay zeka sağ olsun profilinizde aniden beliriverir silueti ve yapmakta olduğunuz gezintiyi berbad eder, işte o zaman bloke etmek gelir içinizden kendisini.

Gelin görün ki mümkün değildir bunu yapmak.

Yani olur da haber akışınıza çöreklenirse, yerinden kıpırdatmanız mümkün olmayacaktır kendisini. Neden mi?

çünkü, tıpkı 5.000 arkadaş kısıtlamasında olduğu gibi, çok fazla sayıda engellenen bir hesap artık engellenemiyor. Bu da demek oluyor ki Zuckerberg’ de çok fazla kişi tarafından engellendiği için artık engelleme kısıtlaması getirilmiş. Demek ki tek biz değil mişiz rahatsız olan kendilerinden. Bunu öğrendiğimiz iyi oldu…

Facebook”tan bir sözcü Guardian”a  “Bu durum, herhangi bir hesaba özel bir uygulama değil. Bir kişi çok fazla sayıda engellendiği zaman otomatik olarak engelleme kısıtlaması getiriyor sistem” şeklinde bir açıklama yaptı.

“Oldukça az rastlanır bir durum olmakla birlikte, bazı viral (yaygın) kampanyalar neticesinde bir kişinin bir çok kişi tarafından engellenmesi gibi bir durum gerçekleşebiliyor.”

Mark”ın karısı Priscilla Chan” de bu tip kitlesel engellemelere maruz kaldığı için o da artık engellenemiyor.

Ama illa da  ben birilerini engellemek istiyorum diyorsanız, Zuckerberg”lerin köpeği Beast”i  engelleyebilirsiniz. Ama sanırım bunu yapmaya içiniz el vermez. Değil mi? 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here