Ana sayfa Donanım İşte Samsung”un yeni cihazı!

İşte Samsung”un yeni cihazı!

0

Samsung‘un geçtiğimiz ay Internet of Things platformunu pratiğe dökmek adına girişimlere başlattığını duyurmuştuk. Tıpkı söylediğimiz gibi Samsung bu konudaki ilk cihazını eylül ayında basına tanıtacak.

Haftaya düzenlenecek olan IFA 2014 Berlin’de tanıtlılacak olan cihaz, akıllı ev bağlantısı gerçekleştirecek ve Samsung Galaxy akıllı telefonlar kullanarak kullanıcılar klima dahil evin her (Samsung marka) cihazını yönetecekler. özellikle Samsung klimalar ile farklı fonksüyonları tanıtılan cihaz, ses tanımlama sistemi ile de çalışıyor. Klimaların sebep olduğu ısı yaygınlığı, alerji, astım, tutulma gibi problemleri de çözebilirken evin güvenliğini sağlayıp, evin aydınlatma sistemine kadar bütün ev öğelerini kontrol ediyor.

Samsung ve SmartThings işbirliği ile üretilen cihaz Wi-Fi bağlantısı ile bağlantı sağlayabiliyor. Apple‘ın da “KomeKit” teknolojisini de bu yıl duyuracak olması da Samsung’u bu konuda daha atak olmasını sağlıyor. Yaklaşık iki ay önce konuşulan ve geçtiğimiz ay anlaşmaya vardıkları SmartThings şirketi de zaten akıllı ev teknolojileri ile ilgili projeler ve çalışmalar üretiyordu. Firmanın yapması gereken sadece proje halindeki cihazları Samsung logosu ile seri üretime geçirmek. Bu bakımdam firma, Apple‘dan bir adım önde gibi görünüyor.

Samsung yetkilileri, Samsung kullanıcılarının akıllı ev teknolojileri ile bu yıl sonunda tanışacaklarını belirttiler. Projelerin ayrıntıları Samsung‘un 11 Kasım’daki geliştirici konferansında basına tanıtılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here