Ana sayfa Mobil İşte LG”nin tableti Optimus Pad

İşte LG”nin tableti Optimus Pad

0

LG Optimus Pad, MWC’de ilk kez tüketiciyle buluşuyor

LG”nin hem iş hem de oyun için tasarlanan ve tek elle de rahatça tutulabilen 8.9 inç Tablet PC”si Android 3.0, çift çekirdekli işlemci ve 3D kamera özelliklerini taşıyor.
 

LG”nin hem iş hem de oyun için tasarlanan ve tek elle de rahatça tutulabilen 8.9 inç Tablet PC”si Android 3.0, çift çekirdekli işlemci ve 3D kamera özelliklerini taşıyor.

 

LG Electronics (LG), heyecanla beklenen LG Optimus Pad”i Mobile World Congress 2011″de düzenlediği basın toplantısında ilk kez tanıttı. çeşitli multimedya ve performans özelliklerini barındıran LG Optimus Pad, tek elle taşınabilirlik ve ödünsüz bir izlenebilirlik sağlayan 8.9 inç ekranıyla 7 ve 10 inçlik tablet PC trendinin ötesine geçiyor.

 

LG Optimus Pad, Google”ın Android 3.0 platformu ve NVIDIA Tegra 2 mobil işlemci tarafından destekleniyor. Dünyanın ilk 3D kamerasına sahip tablet PC”si olan LG Optimus Pad, Full HD 1080p kod çözme özelliği ile kullanıcılara eşsiz bir multimedya deneyimi sunuyor.
 

LG Mobil İletişim İşbirimi Başkanı ve CEO”su Dr. Jong-seok Park, “Piyasaya her gün akın akın çıkan tablet PC”lere bakarak, LG Optimus”un tablet PC”nin ne olduğu konusunda yeni standartlar koyması gerektiğine kesin olarak karar verdik. Bizce LG Optimus Pad, performanstan hiç ödün vermeden, taşınabilirliği ve izlenebilirliği en doğru şekilde bir araya getirmeyi başardı” dedi.
 

LG Optimus Pad aynı zamanda, LG ile NVIDIA arasındaki yakın ortaklığın da bir meyvesi sayılıyor. NVIDIA”nın mobil ticaretten sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Carmack, “Bilgi işlem dünyası gözlerimizin önünde şekil değiştiriyor. Tablet PC”ler önceden hayal bile edemediğimiz yetilerin yanı sıra eksiksiz bir hareket kabiliyeti de sunarak, en kişisel bilgisayarlarımız olarak hayatımızdaki yerlerini alıyorlar. Yeni LG Optimus Pad, tüketicilere sıradışı güç, hız ve performans düzeyleri sunmak için NVIDIA”nın Tegra 2″sini kullanıyor” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here