Ana sayfa İnternet İşte Internet Explorer 10 ve özellikleri!

İşte Internet Explorer 10 ve özellikleri!

0

Windows 8’in 8102 numaları önizleme yapısı Microsoft BUILD konferansında resmen tanıtıldı. Böylece Windows’un son sürümündeki Internet Explorer da ortaya çıkmış oldu

Metro arayüzüyle yenilenen Internet Explorer 10, artık sadece bir tarayıcı olmaktan öteye gidecek ve Metro açılış ekranı için destek sağlayacak. Tablet kullanıcıları, “Immersive Browser” adı verilen IE10’un farklı bir arayüzle kaplanmış sürümünü kullanacaklar.
explorer 10

Internet Explorer’ın mobil sürümünde sekme çubuğunu aşağı kaydırarak tüm açık sekmeleri görmek mümkün olacak. “Metro Internet Explorer 10″da yukarı veya aşağı kaydırarak adres çubuğunu, geri, ileri ve yenile düğmelerini görmek, “sayfada ara” ve “masaüstü görünümünü kullan” düğmelerini görmek mümkün olacak.
 

Metro Internet Explorer 10, sıkça eriştiğiniz web sitelerini sabitleyebileceğiniz bir başlangıç ekranına sahip olacak. Bu ekran, yeni bir sekme açıldığında veya tarayıcı herhangi kaydedilmiş bir sekme olmaksızın açıldığında görüntülenecek.
 

Tüm Metro uygulamaları gibi Internet Explorer 10’u da tam ekran olarak görmek mümkün olacak. Ancak IE10 üzerindeki çalışmalar şu an yoğun olarak devam ettiğinden, şu anki özelliklerde birçok değişiklik meydana gelebilir. Internet Explorer 10’un masaüstü sürümü ise IE9’a oldukça benziyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here