Ana sayfa Haber İşte Gerçek bir Rock Star: Slash Türkiye”de!

İşte Gerçek bir Rock Star: Slash Türkiye”de!

0

Beklediğimiz gün geldi. Slash Feat. Myles Kennedy & The Conspirators 2 Şubat Cumartesi Küçükçiftlik Park”ta

Hemen aklımız bu haberi duyunca son Guns N’ Roses konserine gitti. Slash’siz Guns olur mu, sorusu kulaklarda çınlıyordu… Gitaristlere odaklanmıştık. Son derece canlı, hareketli, seyirciyle iç içe bir haldeydiler. Slash’in yerini, üçünden en çok DJ Ashba’ya bıraktığını hissettik. DJ Ashba, en ufak bir hata yapmadan, Slash’in albümde çaldığı soloları milim değiştirmeden birebir çalıyordu. çünkü biliyordu ki, hata yapsın diye dört gözle bekleyen, sürekli onu Slash’la karşılaştıran bir kitle var. Ne kadar büyük bir yük olsa gerek. Slash’e baktığımızda, konserlerinde soloları kafasına göre değiştirdiğini, hatta hatalı çaldığını bile görürüz ama bu kimseye batmaz çünkü o zaten, o soloların yaratıcısıdır. Ama DJ Ashba minicik bir hata yapsa, yerle bir edileceğinin bilincinde. O yüzden milim hata yapmıyordu. En ufak bir yorum katmıyordu. Slash ne çaldıysa albümde, aynısını çalıyordu. Sarf ettiği çabayı ve üzerindeki aşırı sorumluluğun ne kadar ağır olduğunu düşündük. Sonra da kendi kendimize dedik ki, acaba çok mu duygusal bakıyoruz? DJ Ashba, belki de dünyanın en mutlu adamı. Koskoca Guns N’ Roses’la dünya turnesine çıkıyor… Slash’ın gölgesinde kalacak olmanın ağır bir sorumluluğu değil, onun yerine gelmiş olmanın muhteşem gururu içindedir belki… Kim bilir…
 

Ama işte gerçek “Guitar Hero” geliyor. 2 Şubat’ta burada. Tüm zamanların en önemli gitaristlerinden biri olan ve Türkiye”de uzun yıllardır gelmesi merakla beklenen Slash, yeni projesi “Slash Feat. Myles Kennedy & The Conspirators” ile 2 Şubat Cumartesi günü Küçükçiftlik Park”ta hayranlarının karşısında olacak.
 

Guns N’ Roses”ın Axl Rose”la birlikte en popüler figürü olan ve “süper grup” Velvet Revolver”da da yer alan sanatçı; 2012 Mayıs ayında çıkan solo albümü “Apocalyptic Love” da rock dünyasının ikonik isimlerinden, Alter Bridge grubunun vokalisti Myles Kennedy ile birlikte çalıştı. Slash son yıllarda solo kariyeriyle ve yeni projesi “Slash Feat. Myles Kennedy & The Conspirators” ile sevenlerine yepyeni ve harika rock parçaları sunmaya devam ediyor.
 

80’lerin sonu ve 90’ların başlarında müzik dünyasını sallayan Guns N’ Roses’ın yıldız gitaristi, Gibson Les Paul marka gitarı, kıvırcık saçları, ve fötr şapkasıyla özdeşleşmiş, kuşkusuz bunlardan ayrı düşünülemez biri haline gelmiştir. Genç yaşta gitar çalmaya başlayan Slash, müzik hayatında başta Eric Clapton ve Jimi Hendrix olmak üzere pek çok blues gitaristinden etkilenmiş ve yazdığı sololarda da bunu müziğine yansıtmıştır. Michael Jackson, Fergie, Ozzy Osbourne gibi ünlü isimlerle beraber projelerde yer alan Slash ayrıca “Guitar World” gibi dünyaca ünlü gitar dergilerinde, her türlü müzik yayın organında yer almış; gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak kabul ediliyor.
 

Slash Featuring Myles Kennedy and The Conspirators
02 Şubat 2013 18:00
Küçükçiftlik Park, İstanbul

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here