Ana sayfa Mobil İşte en ‘havalı’ tablet: iPad Air

İşte en ‘havalı’ tablet: iPad Air

0

iPad Air, seleflerinden 7.5 mm yani yüzde 20 daha ince. Apple yeni ürününün ağırlığını da hatırı sayılır bir ölçüde azaltmayı başardı

Apple”ın yeni tableti sadece 1 pound (453.5 gram) ağırlığında ve bu da onu piyasadaki en hafif tam boyutlu tablet kılıyor. Firmanın başkan yardımcılığı görevinde olan Phil Schiller’ın da ifade ettiği üzere yeni ad, Apple’ın tabletinin geçirmiş olduğu değişimleri yanısıtıyor.
 

iPad Air’in görünümü beklenildiği gibi iPad mini’yle neredeyse aynı. Kenarlarına nazikçe yerleştirilmiş alimünyum plakası ve Retina ekran özelliği ve 2048 x 1536 çözünürlüğü olan ön camın kenarları boyunca görülen parlak metalik bir çıkıntı tasarımda ilk bakışta dikkat çeken şeyler. Yine ön tarafta aynı FaceTime kamerayı ve 5 MP’lik arka yüz kamerası farkedilen aksamlar arasında ve ikisinin de yeni bir işlemciyle geliştirildiğini belirtelim. Apple tabletlerinde ilk defa arz-ı endam eden yeniliklerden biri de üründeki çift mikrofonlar.
En yeni iPad ayrıca güncellenmiş bir 64-bit A7 işlemciye sahip, hatırlayacağınız gibi bu işlemci bir M7 hareket işlemciyle birlikte iPhone 5S’ye dahil edilmişti. Firmanın vermiş olduğu bilgilere göre söz konusu işlemcinin peformansı bir öncekinden genel olarak 8 kat, grafik performansı da 72 kat daha hızlı. Apple yetkilileri iPad Air’in de önceki tabletleri gibi 10 saatlik pil ömründen taviz vermeyeceğini belirttiler.

Beyaz/Gümüş ve Gri/Siyah olmak üzere iki renk seçeneği olan iPad Air; 16GB, 32GB, 64GB ve 128GB’lık modelleriyle satışta olacak. Sadece Wi-Fi özelliği olan versiyonunun fiyatı 500 dolardan başlarken, Wi-Fi + Cellular modeli ise 629 dolardan başlayan fiyatlar üzerinden tüketicilerle buluşacak. Yine Apple’ın belirttiğine göre yeni tabletin satışlarına 1 Kasım”da dünya çapında başlanmış olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here