Ana sayfa Donanım İşte EMC”nin yeni “SAN” araçları

İşte EMC”nin yeni “SAN” araçları

0

EMC”nin yenilenen CLARİİON CX4″ü pazara sunuldu

Yeni konfügürasyonlar değerli ve pahalı veri merkezi alanlarını ve kaynaklarını en verimli hale getirecek ve önceki sistemlere oranla normalin yarısı kadar alan kullanarak iki kat fazla kapasite sunacak. 42U yüksekliğindeki rack alanı içinde 390 adet disk barından ve daha kompakt olan bu orta kademe veri depolama sistemleri, 2 terabayt”lık  yüksek kapasiteye sahip olan ve önceki nesil sistemlere göre önemli seviyede daha az enerji tüketen SATA disk sürücülerini de destekleyecek.
Yeni yüksek-yoğunluklu konfigürasyonlar aşağıdaki veri depolama teknolojileri ile bir arada, tüketicilerin veri depolama – yoğun uygulamalarındaki hızlı büyümeyi daha kolay yönetmelerine olanak sağlıyor:

Tamamen otomatikleştirilmiş veri depolama kademelendirme (FAST)
Yüksek performanslı işletmelere yönelik 2. Jenerasyon SSD diskleri
Sistem içinden VMware entegrasyonu
8 GB/s Fibre Kanal, 10Gb/s iSCSI bağlantı
2TB SATA diskleri
Disk uykuya alma

 

 

özellikleri :
*Yüksek yoğunluklu CLARiiON CX4 sistem konfigürasyonları tek bir kabin çatısı içinde, normalin yarısı kadar bir alanda ve aynı sayıda sürücüye sahip olan geleneksel kabin çatılarının gereksinim duyduğu güç bağlantısı sayısının yarısı kadar bağlantıyla, 390 adete kadar 2TB, 5.400 ve 7.200 RPM SATA sürücüleri ile yüksek performanslı flaş sürücüleri sunuyor.    CIFS ve NFS”i kullanmak isteyen tüketiciler yüksek yoğunluklu Celerra Gateway sistemlerini içeren ve daha kompakt bir yapıda olan CLARiiON CX4 sistemleriyle çalışabiliyor.

“Enerji-etkin 5.400 RPM 2TB SATA sürücüleri iki kat daha fazla kapasite sunarken, 1TB 7.200 RPM SATA sürücülere oranla GB başına yüzde 60 daha az enerji tüketiyor.

*Yüksek yoğunluklu CLARiiON CX4 konfigürasyonları, verileri dönen diskler yerine elektronik bellekte depolayan işletmelere yönelik flaş sürücülerin yanısıra, 1TB ve 2TB SATA disk sürücülerini de destekliyor.

*Daha kompakt olan CLARiiON CX4 konfigürasyonları ayrıca aktif olmayan disk sürücülerinin enerji tüketimini azaltan EMC yavaşlatma teknolojisini de destekleyerek, geleneksel dönen SATA sürücülerinin gereksinim duyduğu enerji miktarından yüzde 65 tasarruf sağlıyor.

*Yüksek yoğunluklu konfigürasyonlar tüm disk sürücülerine veri depolama sisteminin kabin çatısının ön yüzünden tam erişim sağlıyor. Kayarak açılma özelliğine sahip tasarım ön koruncakların öne doğru taşınmasına ve bu yolla da koruncaklara ve disklere saniyeler içinde erişime olanak tanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here