Ana sayfa Makale İşte bu resim iPhone’un neden Galaxy Note 8’i alt edeceğini gösteriyor

İşte bu resim iPhone’un neden Galaxy Note 8’i alt edeceğini gösteriyor

0

Samsung 2017 akıllı telefon savaşındaki son kozunu oynadı. Galaxy Note 8 nihayet açıklandı. Tüm samimiyetimizle söyleyelim; fena görünmüyor. Fakat iPhone 8″in yanına koyduğunuz zaman neden Samsung”un bu roundu kaybedeceğini görebilirsiniz.

MacRumors, Galaxy Note 8″le iPhone 8″in maketini bir araya getirerek bir test yapmış. Bu testte tasarımın nasıl farklılaştığını görebilirsiniz. Bir çok açıdan ikisi de benzer telefonlar: büyük ekranlı, çerçevesiz, fiziksel home tuşu yok, ve cam-metal karışımı bir tasarım. Kağıt üzerinde kıyasıya bir mücadele olarak görülebilir.

Fakat her iki telefonu yan yana koyduğunuzda iPhone 8 tasarımının daha tok durduğunu göreceksiniz. Daha temiz, ince ve daha bir kişiye özgü duruyor. Tasarım açısından Samsung”la çok fazla uyum göremiyoruz: bazı yerlerde düz ve kutumsu bir yapısı olmakla birlikte, eğimli kenardan itibaren doğrudan diğer tarafa doğru devam eden bir hat tasarımı var. Apple”ın tasarımı geçmişteki iPhone tasarımlarına öykünüyor: iPhone 4″te olduğu gibi cam-metal yapım, iPhone 7 Plus”takine benzer bir kamera modülü ve orijinal iPhone”un nazik eğimi.

Aynı zamanda iPhone 8″in ekran-çerçeve oranının daha iyi olduğu da gözden kaçırılmamalı. Galaxy Note 8″in 6.3-inch boyutunda büyük bir ekranı var. üstelik altında bir de gıdığı var. Bu itibarla elinize alıp test edeceğiniz zaman oldukça büyük bir telefonu tutmuş olduğunuzun farkına varacaksınız.

 Bununla birlikte iPhone 8″ de suyu sıkılmış sıska bir telefon değil tabii. Ekranının 5.8 inch olacağı söylendiğine göre bu itibarla mevcut 4.7-inch ekranlı iPhone”a kıyasla okkalı bir artış söz konusu. Fakat cihazın kendisi, çerçevenin tamamen kaldırılacak olması ve Apple”ın home tuşunu iptal etmesiyle fiziksel olarak o denli büyük olmayacak.

Telefonu elde tutarken hoş bir duygu bırakmasının önemi genelde göz ardı edilir. Büyük oranda camdan yapılmış bir telefona 1.000$ yatırmak istemeyiz hiç birimiz. Fakat görünen o ki iPhone 8, iPhone 4″e oldukça benzer köşe tasarımına sahip olacak. Ki bu da iyi bir haber. Elde tutuş noktasında geçtiğimiz 10 yıl boyunca en iyi performans gösteren telefonlardan biriydi iPhone 4. üstelik de kullanımı esnasında kılıf gerektirmeyen, oldukça sağlam bir telefon. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here