Ana sayfa Haber İşte Apple Watch özellikleri!

İşte Apple Watch özellikleri!

0

apple watch ne zaman apple watch fiyatı apple watch özellikleri

 

Appe‘ın iPhone 6‘lar ile birlikte tanıttığı Apple Watch‘a dair her gün yeni bilgiler basınla paylaşılıyor. Resmi açıklama sadece çıkış tarihi ile geldi ve mart ayında resmi olarak satışa çıkarılacak ve Türkiye için de resmi tarihinin nisan ayı olduğunu düşünüyoruz. Her gün başka özellikler, başka fiyat tartışmalarıyla gündemde olan Apple Watch‘a tasarımcılar ve Apple ürün yetkilileri, Apple Watch’a nasıl bakıyorlar, bunu tartışalım. ön görüler var, yalanlanan bilgiler var, bu bilgiler resmi değil fakat isabet açısından oldukça güvenilir kaynaklar.

Apple Watch‘tan ne bekliyoruz?

Apple Watch‘tan kesinlikle iPhone 6‘ları vs. şarj edebilme özelliği gibi uç noktalarda olan özellikler kesinlikle beklenmiyor. Sade, tek amaca yönelik, güncelleme gerektirmeyen minimalist bir akıllı saat beklentisi Apple’ın bütün piyasa hareketlerine hakim olan kişiler tarafından belirtilen özellikler arasında. Bu özelliği de Apple‘ın CEO’su Tim Cook, lansmanda “sadece bir saat” deyimiyle de onaylamış oldu. Uygulama yönetimleri, uygulama güncellemeleri gibi yazılımlara dönük işler iPhone veya iPad aracılığı ile yapılması, Apple Watch’un özelliklerinden bir tanesi. Yani kutu açılılışının ardından Apple Watch açıldığında bir saat neyi gerektiriyorsa o özellikleri barındırıp, kullanmak istediğiniz uygulamaları ve yazılımları Apple mobil cihazlarınızdan seçip, Apple Watch ürününüze aktaracaksınız.

Tasarım olarak ne bekliyoruz?

Dedikodulara göre Apple bu güne kadar özellikle kayış konusunda 3 defa materyal değişikliğine gidildi. İlk sırada metal karışımı bir materyal uygulandı ancak alerjen konularak dikkat çekildiği için Apple, saati için bu türden bir materyalden uzak durdu. İki seçenek var; biri plastik karışım ve karbonfiber materyali. Aslında tasarımcılar iki materyali de cihazda bulunmasına yönelik ihtimal vermiyorlar çünkü Apple, Apple Watch ve iPhone 6‘ların üretiminden önce kendi patenti olan organik bir materyalin üretimine geçmişti. Bu duruma göre Apple Watch’ta daha önce görmediğimiz bir materyali görmeye hazır olmalıyız.

Apple Watch’a 3 farklı model!

Apple Watch, piyasaya üç farklı model ile giriş yapacak. Daha ekonomik fiyatlardan satılacak olan kayışlı iki model ve daha pahalı fiyattan sunulacak olan manyetik sensörleri bulunan mıknatıslı model. Tahminlere göre bu kayışlı modellerde, sağlık veya fitness özellikleri dışında uygulama yürütebilirliği açısından bir yetenek söz konusu değil. Ek olarak bir dedikoduya göre, düşük fiyatlı ürünlerin bir tanesinde dokunmatik ekran bile beklenmiyor.

 

apple watch tarihi apple watch ne zaman apple watch incelemesi

 

Fiyat ve tarihi:

Apple Watch‘un fiyatlarını merak ediyorsanız, iPad modellerinin fiyatlarına bir göz atmalısınız. çünkü Türkiye fiyatı olarak neredeyse iPad Air 2 ‘nin 1.400 TL’deki modellerine eş ve iPad Mini’nin 800 TL küsür modellerine eş bir fiyat aralığı bekleniyor. Kaynaklarımıza ve süreç değerlendirmelerimize göre, Türkiye için tahmin edilen satış tarihi ise, 13 Mart veya sonrası.

Elbette bu özellikleri sadece tahmin olarak belirleyip, Apple‘ın hareketlerine bakarak yapmış olduğumuz süreç değerlendirmeleri, Apple tasarımlarına hakim olan ve aynı tasarım prensiplerine sahip tasarımcılarla ortak bir haber yaptık. Apple yetkilileri veya çalışanları ser verip, sır vermiyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here