Ana sayfa Haber İşte Apple”ın iPhone 6″dan önceki planı

İşte Apple”ın iPhone 6″dan önceki planı

0

iPhone 6‘nın nefesini daha fazla hissetmeye başladığımız bugünlerde, iPhone 6‘ya göre tasarlanan iPhone 6 kılıflarının satışlarına başlanmasıyla birlikte bugün, Apple iPhone 6‘yı piyasaya girmeden önce derhal yapmaları gereken işler olduğunu, hatırlattı. Şimdi de sorulan soru, bu planlar iPhone 6‘nın piyasaya sürülme tarihini erteletir mi?

Araştırmalarımıza göre, Apple haziran ayında piyasaya sürdüğü HealthKit uygulamasına daha fazla iş ortağı aramakta. Bildiğimiz gibi, Apple‘ın HealthKit uygulamasının ve diğer olası sağlık cihazlarının ortak geliştiricisi Nike. Apple, Nike ile çalışmalarına devam etse de Nike‘nin yanında mutlaka en az iki ortak şirketi daha ortakları arasına bağlamak istiyor. Ortada isimi gezen firmalar ise, pek de tanıdık olmayan ancak ABD’nin öncü sağlık kuruluşlarından; Mount Sinai ve Cleveland Clinic hastaneleri Apple‘a ortaklık düşüncesi içerisinde.

 

öyle görünüyor ki, Apple sıradaki işletim sistemi güncellemelerini ve sağlık uygulamalarını tam olarak hazır etmeden, kesinlikle iPhone 6‘yı piyasaya sürmek istemiyor. HealthKit gibi sağlık uygulamalarının profesyonel bir yapıda olmasını isteyen Apple, şimdiden yazılım konusunda istediği ortakları da bulmuş gibi. özellikle, Mayo Clinic isiminde bir sağlık yazılımları firması ile ortaklık masasına oturulmuşken, Apple alternatifleri de değerlendiriyor. 

Apple, eylül ayından itibaren tam donanımlı sağlık uygulamaları ve iPhone 6‘nın piyasaya sürülmesinden önce de bu uygulamaların sorunsuz olarak kullanılması konusunda oldukça titiz davranıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here