Ana sayfa Yazılım İşte Apple”ın iOS 5″i

İşte Apple”ın iOS 5″i

0

iOS 5, yeni iPhone ve iPad’e hangi yenilikleri getirecek?

iPad 3’ün sonbaharda çıkması mümkün, iPhone 5’in ise eli kulağında. Peki Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 5’den neler bekleyebiliriz? İşte bilmeniz gerekenler:
 

TechCrunch’a göre iOS 5’in Haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC etkinliğinde tanıtılması ve Eylül ayında çıkması bekleniyor. Ancak güvenilir sayılan bir Alman blog’una göre iOS 5, Nisan ayında bir Apple etkinliğinde yayınlanacak.

Yeni iOS, iPhone 5 ile gelmeyebilir

Apple eğer yıllık yayınlama planına uyarsa, bu yaz iOS 5.0’a sahip olmayan bir iPhone 5 yayınlanabilir. Apple, planından vazgeçip iPhone’i sonbahara kadar da bekletebilir, bu durumda iPhone 5, bir iOS 5.0 cihazı olacaktır.
 

Daha iyi uyarılar

iOS’un SMS, cevapsız aramalar ve uygulama uyarıları rahatsız edici olabiliyor ancak bunun iOS 5 ile değişmesi bekleniyor. Bazı söylentilere göre Apple, App Remix ile uyarı sistemini geliştirecek.
 

Bulut müzik ve fotoğraf paylaşımı

9to5 Mac’e göre fotoğraf tabanlı bir sosyal servis, Fotoğraf uygulamasında Photo Stream adını taşıyacak ve yenilenmiş bir MobileMe ile ortaya çıkacak.
 

iOS 5’de Spaces de olabilir

iOS 4.3’de sadece geliştiricilere açık olan çoklu dokunma hareketleri, standart haline gelebilir.
 

Daha iyi bir ses tanıma

iOS’un ses tanıma özellikleri Android’in çok gerisinde kalsa da Soleil Securities analizcilerine göre bu iOS 5 ile değişebilir. Yeni ses denetiminin Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here