Ana sayfa Donanım İşte Apple”ın bilgisayarı: iSlate

İşte Apple”ın bilgisayarı: iSlate

0

Uzun süredir konuşulan tablet PC’de bilgiler netleşiyor

Teknoloji dünyasının en çok konuşulan markalarından Apple, yeni bilgisayarı ile adından daha fazla söz ettireceğe benziyor. iSlate isimli tablet bilgisayar ile dünya iki elinizin arasında olacak.
İngiliz bulvar gazetelerindeki habere göre,  Apple 2010 yılında “iSlate” adlı, klavyesi olmayan, televizyon izlemeye, internette dolaşmaya, online gazete, dergi ve kitap okumaya yarayan, “tablet bilgisayar” çıkarmaya hazırlanıyor.
 
ünü dünyayı saran “iPhone”dan daha büyükçe olacak ürünün tanıtımının 26 Ocak 2010’da San Francisco’da yapılması bekleniyor.
  Apple’ın her yıl Ocak ayını yeni ürünlerini tanıtmak ve piyasaya sunmak için kullandığına dikkati çekilen haberde, Ocak 2008’de firmanın MacBook Air bilgisayarını, Ocak 2007’de ise iPhone’un ilk versiyonunu tanıttığını hatırlatıldı. Yeni “iSlate”in nasıl gözükeceğine gelince; bu haberler net olmamakla birlikte, ürünün iki versiyonu olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Birinin 10 inç (25 cm) ekranı, küçük versiyonunun ise 7 inç (17 cm) ekranı bulunacağını belirtiliyor. Apple’ın bu yeni ürünle birlikte kağıt baskı yerine “elektronik kitap” cihazlarına gösterilen yoğun ilgiden de faydalanacağı yorumları yapılıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here