Ana sayfa Haber İşte Android Oreo güncellemesi alacak Samsung Galaxy akıllı telefonların listesi!

İşte Android Oreo güncellemesi alacak Samsung Galaxy akıllı telefonların listesi!

0

Akıllı telefon sayısında Huawei ile yarış halinde olan Samsung, çok sayıdaki her fiyat segmentinde yer alan akıllı telefonlarının hepsine tabiki güncelleme yollayamayacak. Firma, yayınladığı listede bir çok kullanıcıya ve Android severe yaptığı jest ile güncellenmesi beklenmeyen modelleri güncelleyeceğini duyurdu.

Son verilere göre dünyadaki Android telefonların sadece %0,3’ünde yüklü olan Android Oreo, üreticiler tarafından yavaş yavaş cihazlara gönderiliyor. Geçtiğimiz günlerde iki-üç farklı cihazına güncellemeleri yollamaya başlayan Sony’yi HTC takip ediyor ve çok daha fazlası da yolda. Tüm firmalar çoktan güncellemeleri yollamışken dev üretici Samsung da boş durmayarak o dev akıllı telefon katalogunda hangi cihazlara Oreo güncellemesi yollayacağını yayınladı.

Listede beklenen üst seviye modeller yerini alarak herhangi ters bir durum oluşturmadı. Samsung, hiç beklenmeyeni yaparak 2015 yılı modelleri olan Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus ve Note 5’i de listeye dahil etti. Bu cihazlara da gelecek güncelleme sayesinde kullanıcılarının ellerindeki cihazların kullanım ömürleri bir nebze daha uzamış olacak. Samsung, bütçe dostu modellerinden sayılan On serisinden birine de güncellemeyi planına dahil ederek yayınlamayı unutmamış. 

Son bir hatırlatma, güncellemelerin tüm cihazlara ulaşması hiç kısa sürmeyecektir. Firmanın ileri derecede değiştirilmiş Android arayüzünü dikkate alarak tahmini bir tarih belirtecek olursak önümüzdeki yıla kadar uzanan bir güncelleme takvimi yüksek oranda olası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here