Ana sayfa Haber İstanbul’da Uçan Araba Hayali Gerçek Oluyor

İstanbul’da Uçan Araba Hayali Gerçek Oluyor

0

Birçok kişinin hayalini süslemeyi başaran uçan araba konseptini, ilerleyen dönemlerde trafikte görmeye başlayacağız gibi görünüyor. Arabalarla ilgili her ne kadar birçok kişinin aklında soru işaretleri bulunsa bile, bunun çoğunlukla giderildiği ve gelecek yıl bu arabaların satışına başlanacağı duyuruldu. Otomotiv devi Volvo’yu da kendi bünyesinde bulunduran Geely’in geçtiğimiz yıl satın aldığı Terrafugia, büyük bir sürpriz yaptı. Geliştirmiş olduğu uçan otomobil modeli ile birlikte, uçan arabaların ne zaman çıkacağının tarihini vererek adeta büyük bir devrim yarattı.

İlk Uçan Otomobilin Hızı Kaç Kilometre Olacak ?

 

Uçan arabalar
Uçan arabalar

Dünya üzerinde ilk kez satışa sunulacak olan uçak arabanın en çok merak edilen özelliği ise hızı olacak. Bu uçan arabalar saatte 805 kilometre hızla, ilk etapta hizmet vermeye başlayacak. Massachusetts merkezli Terrafugia şirketi, bundan çok daha önce katlanabilir kanatlara ve 4 tekere sahip 2 kişilik uçan otomobil yapmayı başarmıştı. Ancak bunu biraz daha geliştirerek gerçek bir uçan otomobil yapacak kadar ileri gittiler. Her ne kadar daha önceden uçan arabalar ile ilgili birçok haber ortaya çıksa bile, ilk kez satışa sunulacaklar.
Bu şirketin üretmiş olduğu araç, geçtiğimiz yıllarda Federal Havacılık İdaresi’nden de onay almıştı. İlerleyen dönemlerde şirket; en büyük amaçlarından bir tanesi olarak bu araçların neredeyse bütün dünyaya yaygınlaştırılmasını gösterdi. Belki de yakın zamanlarda, İstanbul semalarında da uçan arabalara bolca rastlayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here