Ana sayfa Haber İstanbul”un en iyi bisiklet rotaları

İstanbul”un en iyi bisiklet rotaları

0

İstanbul trafiği iki tekerlekli araçlar ve sürücüleri için cehennemden farksızdır. özellikle bisiklet sürücüleri, araç trafiğinin olduğu yollarda ciddi hayati tehlikelerle karşı karşıyalar. üstelik buralarda bisiklet kullanmak, bisiklet sporunun doğasına ve amacına da pek uygun değil. Neyse ki yedi tepeli şehirde, az da olsa bisiklet yolları mevcut. İstanbul’daki bisiklet yollarından derlediğimiz bu seçkide güvenle bisiklet sürebilirsiniz. İyi eğlenceler!

 

Sarayburnu – Yeşilyurt (Sahilden)

Taksicilerin meşhur “sahilden” hattı. Sirkeci Arabalı Feribot İskelesi’nden Florya Sahili’ne kadar tam 16.4 kilometre ve şehrin kesintisiz en uzun bisiklet rotası.

 

Belgrad Ormanı

Ormanın içindeki engebeli ve boş arazide gönlünüzce bisiklet sürebilirsiniz. Sabah sporu ya da piknik yapanlara dikkat.

 

Fenerbahçe – Maltepe

Anadolu Yakası’nda oturanlar ya da hazır bisiklet sürmeye çıkmışken bir de vapur keyfi yapmak isteyenler için ideal.

 

Büyükada

Bu rotada bisiklet kullanmak için bisikletinizin olmasına bile gerek yok. çünkü adada bir çok bisiklet kiralayan dükkan var ve iyi bir pazarlıkla çok ucuz bir fiyata tüm gün keyif yapabilirsiniz. Yanınızda bolca su bulundurun.

 

Ortaköy – Yeniköy

Ortaköy’deki kumpircilerden yola çıkarsanız, bu 10 kilometrelik hattı eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde yarım saatte güle oyanaya tamamlar, hatta dönüş için içinizde fazla enerji bile bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here