Ana sayfa Haber İstanbul Seni Çağırıyor!

İstanbul Seni Çağırıyor!

0

Geride bıraktığımız Mart ayının son günlerinde, ülkenin en kapsamlı ve en uzun süreli festivallerinden biri olmaya aday Vodafone İstanbul Calling”in basın toplantısı gerçekleştirildi

Mayıs ile Ağustos aylarının dehlizlerine yayılıp tam 3 ay boyunca devam edecek olan söz konusu bu müzik maratonu; farklı tarihlere yayılmasının yanında, tek bir mekân üzerinden hareket etmiyor. BJK İnönü Stadyumu, Parkorman, Küçükçiftlik Park gibi muhtelif mekânlar; festivalin yaşam alanı haline getirilecek. Bu görece büyük alanlar haricindeki yan etkinlikler için ise Babylon, Salon İKSV, Maçka Parkı, Salt ve Pera Müzesi kullanılacak.

Pozitif Live ve Vodafone”un işbirliği ile yol alan bu büyük organizasyona dair açıklanan isimler arasında; Iron Maiden, The National, The Prodigy, 30 Seconds to Mars, Sigor Ros, Tiesto, Kesha, Snoop Dogg ve Placebo gibi Metal, Rock”n”Roll, Electronic ve Pop müziğin öncü müzisyen ve toplulukları yer alıyor. üstelik Vodafone Istanbul Calling”in elindeki tüm numara yalnızca bu isimlerden ibaret değil. Yapılan açıklamaya göre, bir bu kadar daha alanında özne konumunda bulunan müzisyen ve topluluklar festivale dâhil edilebilir.
 

Bunun için biraz beklemekte fayda var. Zira organizatörlerin de en az ülkedeki müzikseverler kadar uzun süre ülkemize gelmeyen isimlerin yanında, külliyatı boyunca Edirne”den içe virajlanmayan birçok ünlü müzisyenin özlemle beklendiğini bildiklerinden eminim. Herkesin bu konudaki listesi farklılaşabilir; ama Kings of Leon, Paul McCartney, Muse, Foo Fighters gibi isimler; iple çekilen konserlerin bendeki yansımalarına örnektir.
 

öte yandan bir önceki İstanbul konserine Babylon”da çıkan The National”ın tam da yeni stüdyo albümünün ardından bu defa Parkorman”da görülecek olması ve Placebo”nun bir ara mekan konserinden sonra tekrar bir festival kapsamında Boğaz”a buyur etmesi; 2013 yazını ayrı bir yere istiflemek için oldukça ikna edici örnekler. Buna bir de Iron Maiden”ın kusursuzluk garantisiyle gerçekleşecek olan performansı eklendiğinde; eldeki festivalin değeri daha da anlaşılır bir hal almakta.
 

Şu ana kadar açıklanan konser tarihleri ise şöyle:

• Rihanna – 30 Mayıs, BJK İnönü Stadyumu
• Tiesto – 7 Haziran, BJK İnönü Stadyumu
• The National – 23 Haziran, Parkorman
• The Prodigy – 29 Haziran, BJK İnönü Stadyumu
• Thirty Second to Mars – 30 Haziran, Parkorman
• Sigur Ros – 2 Temmuz, Parkorman
• Snoop Dogg – 7 Temmuz, BJK İnönü Stadyumu
• Kesha – 21 Temmuz, Parkorman
• Iron Maiden – 26 Temmuz, BJK İnönü Stadyumu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here