Ana sayfa Haber İskender Paydaş ile Zamansız Şarkılar

İskender Paydaş ile Zamansız Şarkılar

0

Müzik ruhun gıdasıysa, en lezzetli müzikler onun mutfağında pişiyor desek az kalır!

Aranjör, Besteci ve prodüktör kimlikleriyle müzik dünyamızın demirbaşlarından olan İskender Paydaş, Zamansız Şarkılar albümüyle, gerçekten de yine zamanın ötesinde bir işe imza attı. Albümün galası ise Türkiye”de ilk kez bir radyo programı olarak kurgulanarak, 19 Aralık gecesi, 22.00 – 23.30 saatleri arasında Süper FM”den canlı olarak yayınlandı.

Hem çok satan popüler işlere imza atıp hem de yenilikçi ve ezber bozan bakış açısını asla kaybetmemeyi başaran ender isimlerden olan iskender Paydaş, sadece yüzeyselliğin değil, kaliteli işlerin de popüler olabileceğinin bir kanıtı oldu her zaman. O gece de Süper FM organizasyonu ile çok farklı bir albüm lansman gecesi yaşandı. İskender Paydaş”a Kenan Doğulu, Mustafa Ceceli, özgün, Doa, Pelin Yılmaz, Yılmaz Kömürcü, Mirkelam, Atiye, İrem Candar ve aralarında editörümüz Aydilge’nin de yer aldığı BBD Korosu sahnede eşlik ettiler. Ama alıştığımız konserlerden iki büyük farkı vardı galanın çünkü gecede müziğin yanı sıra İskender Paydaş ve sanatçılarla gerçekleştirilen radyo sohbetleri, özel radyo prodüksiyonları ve görsel – işitsel şovlar yer aldı. İkinci büyük fark ise, ortaya çıkan muhteşem sound’du. Tabi söz konusu İskender Paydaş olunca, saatlerce süren provalar ve ses kalitesinin maksimum seviyede olması için gösterilen bu yoğun titiziliğin aksi düşünülemezdi zaten.
 

Gecede Zamansız Şarkılar albümünün hikayesini anlatan İskender Paydaş; albümde yer alan 4 yeni 6 eski şarkının zamana rağmen eskimeyen şarkılar olduğunu belirterek, eski şarkıların yeni düzenlemeleriyle genç müzikseverlerde yeni anılar oluşturmak istediklerini anlattı. Kalabalık bir seyirci topluluğunun katıldığı gecede Mustafa Ceceli, Kayahan”ın beğenilen şarkısı “Sensiz Olmaz ki” ile gecenin sahne alan ilk ismi oldu. Kenan Doğulu “Dr.”, Atiye ve Mirkelam “Nasıl Yani”, özgün ve Doa “Tavla” şarkıları ile geceye renk katan isimlerdendi.

Geceye renk katan “En”ler bölümünde Batsın Bu Dünya Korosu “En Kalabalık Grup” unvanını alırken; Teoman “En Erkenci”, Pelin Yılmaz “En Süslü”, Mirkelam “En Aceleci” ve Kerim Tekin “En özlenen Müzisyen” olarak anıldı. İrem Candar”ın Kerim Tekin”in “Kar Beyaz” şarkısına yaptığı düet gecenin en çok alkış alan şarkısı oldu. İrem Candar”ın şarkı söylemeye başlama sebebim dediği Kerim Tekin”in “Kar Beyaz ” şarkısına yorumu izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
 

Geceyi organize eden Spectrum Medya”da Yayınlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Birol ise gala ile ilgili şunları söyledi: Spectrum Medya olarak; müziğe ruh katan ve albümlerde genelde arka planda kalan, bu işlerin gerçek emekçileri olan prodüktörleri, aranjörleri ve müzisyenleri onurlandıracak yeni projeler de gerçekleştireceğiz. Türkiye”nin ilk Türkçe müzik radyosu olan Süper FM”in bu yıl 20. yılını kutlayacağız, bu yüzden özel sürprizlere hazır olun…”
 

 


Bunları biliyor muydunuz?

İskender Paydaş”ın 14 tane klavyeyi aynı anda çalabildiğini,
 

Bestelerini hala kanapeye uzanıp boş tavana bakarken yaptığı ilk bulduğu peçete ya da kağıt parçasına yazdığını,
 

Kenan Doğulu”nun seslendirdiği “Dr.” parçasındaki davul seslerini, insanların çıkardığı ayak sesi, el çırpması gibi seslerden yaptığını,
 

özgün ve Doa”nın söylediği Tavla şarkısının başında kullanılan tavla ve zar atma seslerini, Mirkelam ve bir arkadaşının tavla oynadığı anda kaydettiğini..
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here