Ana sayfa Haber Işığın Ülkesi Fotoğraf Sergisi 19 Ekim’de

Işığın Ülkesi Fotoğraf Sergisi 19 Ekim’de

0

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Joachim Schmeisser Türkiye’de!

Türkiye”de ilk kez sergi açacak olan Alman Immagis firması, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Joachim Schmeisser”i sanatseverlerle buluşturacak. ünlü fotoğraf sanatçısının sergilenecek eserleri arasında ödüllü yetim fil yavrularının yanı sıra ilk defa yayınlanacak olan Hadzabe fotoğrafları da yer alacak.

 

Tüm dünyada The David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT) gibi sosyal sorumluluk projeleri ve fotoğraf sanatına yaptığı katkılarla adından söz ettiren Immagis firması, Türkiye”de ilk sanat galerisini “Işığın ülkesi” ismiyle 19 Ekim 2012 tarihinde açıyor. 3 ay boyunca sanatseverlerin ziyaret edip aynı zamanda satın alabilecekleri fotoğraf galerisinin ilk konuğu dünyaca ünlü ödüllü fotoğraf sanatçısı Joachim Schmeisser.
 

Joachim Schmeisser”in Yetim Filler fotoğraflarının yanı sıra Tanzanya”nın etnik halkı Hadzabe”leri görüntülediği fotoğraflar da İstanbul”daki serginin en ilgi çekici konularından olacak. İlk defa yayınlanacak olan bu ilgi çekici fotoğraflar Tanzanya”da Eyasi nehri kıyısında yaşayan Hadzabe halkının arasında çekildi. Hadzabeler, Tanzanya”nın vahşi doğada yaşayan yerli halklarından. Binlerce yıldır aynı yerde ve aynı yaşam şekliyle hayatlarını sürdüren Hadzade”lerin en büyük özelliği avcı toplum olmaları. Küçük gruplar halinde yaşayan ve çalıları ev olarak kullanan bu halkın hayvancılık ve tarım gibi anlayışları hiç bir zaman olmamıştır. Temel gıda kaynaklarını avlanarak ve bunun yanında bal ile meyve toplayarak sağlarlar.
 

Joachim Schmeisser”in onların arasında yaşayıp, onlarla ava gidip, yaşam şartlarını gözlemleyerek çektiği bu fotoğrafları da ilk defa 19 Ekim”de gerçekleşecek olan Işığın ülkesi sergisinde bulacaksınız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here