Ana sayfa Donanım Irına Shayk öyle bir şey dedi ki kafalar karıştı!

Irına Shayk öyle bir şey dedi ki kafalar karıştı!

0

Dosso Dossi Moda Show Fuarı için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü top model Irina Shayk‘tan şaşırtan açıklama geldi. Ronaldo‘nun sevgilisi, dünyaca ünlü manken Irina Shayk “Bütün olay kültür karışımında. Ben de zaten Tatar karışımıyım. Yüzde 50 Tatar’ım, hatta yüzde 50 Müslüman hissediyorum” dedi. Bu arada Tatarlar daha çok Rusya Federasyonu içerisinde yaşayan Türk halkıdır.

 

 

Irina Shayk yüzde 50 Türkmüş!

 

 

 

Günümüzde Rusya Federasyonu içinde yer alan Tataristan Cumhuriyeti’ndeki Volga Tatarları, Ukrayna’ya bağlı Kırım özerk Cumhuriyeti’ndeki Kırım Tatarları gibi etnik gruplar kendilerini Tatar olarak adlandırmaktadır. Yani bu özellikler göz önüne alındığında Irina Shayk yüzde 50 Türk olmuş oluyor. Bu arada Irina Shayk‘ın Rusya’da yaşayan babasının soyadının İslamova olduğu biliniyor.

 

Ve dünyaca ünlü futbolcu Ronaldo’nun manken sevgilisi Irina Shayk Türk çıktı. Dosso Dossi Moda Show Fuarı için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü top model Irina Shayk‘tan şaşırtan açıklama geldi. Ronaldo‘nun sevgilisi, dünyaca ünlü manken Irina Shayk “Bütün olay kültür karışımında. Ben de zaten Tatar karışımıyım. Yüzde 50 Tatar’ım, hatta yüzde 50 Müslüman hissediyorum” dedi.

 

 

Irina Shayk yüzde 50 Türkmüş!

 

 

 

Bir madenci kızı olan güzel model, Soma‘daki maden faciasından çok etkilendiğini de söylemeden geçmedi: “Madenci çocuğu olmak çok zor, iyi bilirim. Onların hepsi birer kahraman…” Bu arada ünlü mankenin babasının müslüman olduğu ve İslamova soyadını kullandığı biliniyor.  Rusya’nın Yemanzhelinsk kentinde Rus bir anne ile Tatar bir babadan dünyaya gelmiştir.

 

Daha çok Rusya Federasyonu içerisinde yaşayan Türk halkı. Günümüzde Rusya Federasyonu içinde yer alan Tataristan Cumhuriyeti’ndeki Volga Tatarları, Ukrayna’ya bağlı Kırım özerk Cumhuriyeti’ndeki Kırım Tatarları gibi etnik gruplar kendilerini Tatar olarak adlandırmaktadır.

 

 

Irina Shayk yüzde 50 Türkmüş!

 

 

 

Bunun dışında çin Halk Cumhuriyeti’nin azınlıklarından biri olan Tatarlar da bilinmektedir. Rusya, Ukrayna, Polonya, Moldova, Litvanya, Belarus, Bulgaristan, çin, Kazakistan, Romanya, Türkiye ve özbekistan gibi ülkeler Tatarların yaşadıkları yerlerdir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here