Ana sayfa İnternet İran”da interneti kapatıyorlar!

İran”da interneti kapatıyorlar!

0

Henüz daha yeni Londra 2012 Olimpiyatları ile ilgili resmi sitelere erişimin yasaklandığı İran”da sanal sular durulmuyor. Şimdi de tüm internet risk altında!
 

Şu sıralar İran”da internet özgürlükleri konusunda bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle Londra 2012 Olimpiyatlarıyla ilgili resmi siteler kapatılmışken, şimdi de tüm internetin risk altında olduğu ortaya çıktı. İran Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Reza Taghipour, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ulusal çapta bir Intranet üzerinde çalışıldığını ve bu Intranet vesilesiyle internete erişimin gerek kalmayacağını söyledi. Böylece temiz interneti halka sunmayı amaçladıklarını söyleyen Taghipour, çalışmalarına hız verdiklerini de sözlerine ekledi.
 
iran
İran”daki devlet temelli Intranet, ilk aşamada Google, Hotmail, Yahoo gibi popüler servislere de kısıtlama getirecek ve yerlerine İran Hükümeti tarafından geliştirilen alternatifler eklenecek. Ayrıca Iran Mail ve Iran Arama Motoru gibi servisler de bu Intranet”in içerisine eklenecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here