Ana sayfa Blog İpotekli kredi nedir?

İpotekli kredi nedir?

0
alışverişlerdeki maksimum taksit sayısı

İhtiyaçları için bankalardan kredi almayı düşünen kişilerin en çok merak ettikleri hususların başında ipotek ile ihtiyaç kredisinin çekilme ihtimalinin olup olmadığı gelmektedir. Bankalardan kredi alabilmek için kullanılabilecek yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkan ipotekli kredi ihtiyaç duyulması halinde bankaların da teklif edebildiği kredi türleri arasında yer almaktadır.

Kişinin belgelenebilir bir gelirinin ya da sigortasının olup olmamasının yanı sıra kredi notunun düşük ya da yüksek olmasına göre kullanabilecekleri maksimum kredi miktarının bankalar tarafından belirlendiğini görebilmek mümkündür. Ancak bu gibi özelliklerin bankanın beklentilerine karşılık vermemesi ya da bu bilgiler ışığında bankanın verebileceği kredi miktarının yeterli olmaması durumunda ipotekli kredi seçeneğinin değerlendirilmesi söz konusu olabilmektedir. Genel olarak ihtiyaç kredilerine nazaran daha uzun vadeli olarak ve daha yüksek tutarlı olarak bir kredi alınmak istendiğinde kullanılan bu kredi türünü kullanıp kullanmayacağınıza, vade süresi ve tutarına banka karar vermektedir. Banka gerekirse insiyatif kullanarak size ipotekli de olsa kredi vermeyi reddedebilir.

Farklı alanlarda kişilerin sahip oldukları mallar üzerinde ipotek yaptırarak ipotekli kredi kullanabilmesi mümkün olabilmektedir. Diyelim ki birkaç farklı bankaya borcunuz var ve bunları tek kredi altında birleştirmek istiyorsunuz. Bu durumda da tercihinizi bu tür bir krediden yana kullanmanız gerekebilmektedir. Başka bankalara olan borcunuzu kapatabilmek ve daha farklı ihtiyaçlarınızı karşılamak için çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisi için ipotek göstermeniz kredi alma şansınızın artmasını sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here