Ana sayfa Donanım iPod”ların yeni yüzü

iPod”ların yeni yüzü

0

Apple iPod nano ve iPod touch serisini yeniledi.

Son zamanlarda tüm ilgiler iPhone’un üzerine toplanırken, iPod tarafında yeni gelişmeler yaşanmıyordu. Apple da bu eksikliği hissetmiş olmalı ki Eylül ayında gerçekleştirdiği bir etkinlikte iPod nano ve iPod touch’ı yenilediğini duyurdu.

iPod nano

Apple, 4. jenerasyon iPod nano’yu 9 farklı renkte sundu. iPod ailesinin en ince üyesi, bu yeni jene-rasyonda da alüminyum tasarımını devam ettiriyor. Yeni iPod nano’lar Apple’ın devrim olarak nitelendirdiği Genius teknolojisini içeriyor. Genius teknolojisi tek tıklamayla otomatik olarak müzik kütüphanenizde bulunan şarkılarla playlistler yaratabiliyor.

Yeni iPod nano, aynı zamanda sade bir kullanıcı arayüzü kullanıyor ve cihazı döndürdüğünüzde otomatik olarak Cover Flow görünümüne geçiyor.

24 saat müzik dinleme, 4 saat video oynatma kapasitesi ile iPod nano, 8 GB ve 16 GB olmak üzere iki modelde geliyor (ABD satış fiyatları sırasıyla 149 Dolar ve 199 Dolar).
16 GB modele 4.000 şarkı, 14.000 fotoğraf veya 16 saat video yüklenebiliyor, 8 GB modele ise 2.000 şarkı, 7.000 fotoğraf veya 8 saat video yüklemek mümkün. ‹ki model de gümüş, mor, mavi, yeşil, turuncu, sarı, siyah ve kırmızı renk alternatifleri sunuyor.
iPod nano, yeni zarif tasarımını 2 inç’lik ekranı ve parlak kıvrımlı alüminyum kaplaması ile birleştiriyor. Böylece yeni iPod nano elde daha rahat bir kullanım sağlıyor.
iPod nano, iTunes 8’in Genius özelliği ile entegre olarak çalışabiliyor; kullanıcılar iPod’larını kullanırken playlistler yaratabiliyor. Daha sonra bu listelerin önizlemesini yaparak, listeyi güncelleyebilir ve farklı şarkılar seçerek yeniden kaydedebilirsiniz.
 

 

 

iPod touch
iPod ailesinin yenilenen bir diğer üyesi iPod touch, daha ince metal dizayn, 3.5 inç geniş cam ekran, 802.11 b/g Wi-Fi kablosuz Network, dahili ses kontrol butonları, günlük dinleme için dahili hoparlör ve  çoklu dokunmatik kullanıcı arayüzü ile geliyor.
Yeni iPod touch orijinal modelden daha küçük ve daha ince bir tasarımla geliyor. Yuvarlatılmış köşeleri ile daha kompakt bir yapıyla karşımıza çıkan iPod touch, portatif kullanım rahatlığı sunuyor.

iPod touch kullanıcıları ‘Spore Origins’, ‘Scrabble’, ‘Real Football’ gibi birçok oyun seçeneğinden birini seçerek iPod’ları ile keyifli vakit geçirebiliyorlar. iPod touch ile entegre çalışan App Store’a Wi-Fi desteği ile direkt ulaşılabiliyor. App Store, oyun, eğlence, sosyal ağ, sport gibi birçok kategoriyi içeren uygulamalardan oluşuyor.

36 saat müzik, 6 saat video oynatma kapasitesi ile iPod touch, 32 GB, 16 GB ve 8 GB olmak üzere üç farklı modele sahip. 32 GB model 7.000 şarkı, 25.000 fotoğraf ve 40 saat video, 16 GB model 3.500 şarkı, 20.000 fotoğraf ve 20 saat video, 8 GB model ise 1.750 şarkı, 10.000 fotoğraf ve 10 saat video saklayabiliyor.
iPod nano’da olduğu gibi iPod touch’ta da otomatik olarak playlistler yaratmaya imkan veren yeni Genius özelliği karşımıza çıkıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here