Ana sayfa Donanım iPOD Eğlencesi PIONEER Kalitesi ile buluştu

iPOD Eğlencesi PIONEER Kalitesi ile buluştu

0

iPod ürün yelpazesini genişletti

Geçtiğimiz yıl iPod seslendirme kategorisine XW-NAS5 ve XW-NAS3 sistemleriyle giriş yapan Pioneer yepyeni tasarımı ve yenilikçi özellikleriyle üç yeni çok-fonksiyonlu iPod ses sistemiyle bu kategorideki ürün yelpazesini genişletti.

Gençliğe özgü dinamik görünümüyle dikkat çeken Pioneer XW-NAC3 ve XW-NAC1, aynı anda iki iPod veya iPhone tarafından kullanılma imkanı veren ve bağlı olduğu her iki cihazdan da karışık olarak müzik çalabilen “SHUFFLE2” özelliği ile bir ilke imza atıyor. Serinin üçüncü yeni modeli olan şık tasarımlı XW-NAV1 AV sistemi ise sizi sınırsız eğlence seçenekleriyle dolu bir dünyaya götürüyor. Bu ürün iPod seslendirme özelliğinin yanı sıra, sunduğu HD DVD oynatıcısı, FM radyo ve USB bağlantısına kadar bütün özelliklere sahip bir multimedya ünitesi.
 

Pioneer Avrupa”da Teknoloji ve ürün Bilgilendirme Müdürü Philippe Coppens, iPhone ve iPod kullanıcılarının isteklerini karşılamak için kesintisiz sürdürdükleri çalışmalarının sonucunda iPod”un genişleme çıkışındaki büyük işlevselliğiyle süper ses özelliğini birleştiren üç yeni ürün tasarlardıklarını söyleyerek, “XW-NAC3 ve XW-NAC1 ile iki farklı iPod bağlantısını tek ses siteminde kullanarak müzik meraklılarına sahip oldukları müzik seçeneklerini ikiye katlayabilme imkanı sunacak. Bütün çözümlerin birlikte tek cihazda olmasını tercih edenler için ise XW-NAV1 mükemmel çözüm” dedi.

 

 

XW-NAC3 ve XW-NAC1 / İki iPod ile DJ eğlencesi
XW-NAC3 ve XW-NAC1, arkadaşlarınızla birlikte iki müzik listesini kolaylıkla paylaşabilmeniz için geliştirildi. ürünlerde bulunan “SHUFFLE2” fonksiyonu, iki müzik çalarda bulunan parçaları bir araya getirip karıştırarak sürekli çalmak üzere yeniden düzenleyen akıllı bir özelliktir. Bu özellik sayesinde parçaları aralarında kesinti olmaksızın, yumuşak geçişlerle DJ tarzında dinleyebilirsiniz. Müzik çalarlardan biri veya her ikisindeki parçalar arasından hızlı arama yapmak isteyenler sadece “Hi-Lite Scan” düğmesine basarak genişleme çıkışına bağlı iPod veya iPhone”lardaki bütün kayıtları 10 saniye içinde görüntüleyebiliyorlar.
Bluetooth ile müzik keyfi

Sistemin entegre Bluetooth özelliği sayesinde her iki birim, Bluetooth fonksiyonu açık diğer cihazlardan müzik dosyalarını kablosuz olarak alabiliyor. İletimden kaynaklanan ses kalitesine ilişkin olarak sorunlar, Bluetooth için özel olarak geliştirilmiş bir kalite iyileştirme teknolojisi olan Sound Retriever AIR ile giderilmiştir. Bu özellik sayesinde Bluetooth sıkıştırma süreci esnasında azalan gücü ve kalitesi eski haline döndürülüyor ve iletim yüzünden ortaya çıkan gürültü gideriliyor.
 

Favori parçalarını yüksek kaliteyle dinlemek isteyen iPod ve iPhone kullanıcıları için tasarlanmış olan her iki sistemde saf ve net bir ses elde etmek amacıyla ileri ses teknolojisi entegre edilmiştir. Her iki sistem, olağanüstü bas özelliğe sahip, canlı ve tam-spektrumlu kolonlarla dizayn edilmiş.
 

XW-NAC3 ve XW-NAC1 aynı zamanda iki ipod veya iphone”u şarj da edebiliyor. Bunun yanı sıra Pioneer”ın yeni iPod ses sistemleri, video oynatımı için kompozit video çıkışına sahipler. Kullanımı kolay uzaktan kumanda sistemi sayesinde de kullanıcılar cihazlarına tam hakimiyet sağlayabiliyor.

 

 

Ayrıca XW-NAC3 DLNA sertifikası ve LAN ara yüzü üzerinden internet bağlantısı kurabiliyor. İnternet erişimi olan bir ev şebekesine bağlandığında, internet üzerinden tüm dünya radyolarını dinleme imkanı sunan cihaz sayesinde kullanıcılar DLNA uyumlu ev sunucularından veya PC”lerden müzik dinleyebiliyorlar. Cihazın üst kısmındaki USB girişi sayesinde ise kayıtlı MP3, WMA, AAC, WAV veya FLAC dosyalarını dinlemek mümkün oluyor. Sistemin bir diğer özelliği de uyandırma ve uyuma fonksiyonlarına sahip saat ve kronometresidir.

Her iki yeni modelinin kavisli yapısı çarpıcı bir görselliğe sahiptir. İki iPod veya iPhone”u idare edebilmelerine karşın kompakt bir hacme sahip cihazların ses özellikleri de harikadır. Bütün modellerde beyaz bir tepe ve buna eşlik eden renkli bir ön panel ve buna uygun bir arka panel bulunmaktadır. XW-NAC1 sadece siyah renkte mevcut iken XW-NAC3″e siyahın yanı sıra beyaz ve kırmızı renklerle de sahip olmak mümkün.

XW-NAV1
Pioneer, tüm özellikleri bünyesinde barındıran bir AV sisteminin rahatlığını arayan müzik ve film sever iPod kullanıcıları için şık tasarımlı XW-NAV1 dijital medya oynatıcısını yarattı. XW-NAV1″de iPod veya iPhone çıkışı ve bunun yanı sıra bir FM radyo ve aynı zamanda CD/DVD oynatıcısı da bulunmaktadır. Bir Televizyona bağlandığında, XW-NAV1 evinizdeki bütün odalara uygun kompakt bir ev eğlence sistemi haline gelir.
 

DVD için bir HDMI çıkışına sahip olan bu multimedya merkezi, kaliteli bir video sisteminin yanı sıra iki adet Full Range kolonla mükemmel ses kalitesi de sunuyor. Gelişmiş HDMI özelliği ile DVD”lere yeni bir boyut kazandıran cihaz, ayrıca iPod üzerinde saklanan veya iPod üzerinden gönderilen videoları da seyretme imkanı sunuyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here