Ana sayfa Haber iPhone X’u 2018’e kadar satın almak hayal gibi

iPhone X’u 2018’e kadar satın almak hayal gibi

0

Apple”ın yeni çerçevesiz, OLED donanımlı iPhone X modeline 1.000$ ya da daha fazla ödemeye hevesliyseniz, firmanın 27 Ekim”de açışını yapacağı ön sipariş sayfası için uyanık ve hazır olmanız gerekebilir. Teknoloji uzmanı Ming-Chi Kuo”nun KGI Securities”de yazdığı bir açıklamada, Apple”ın en yeni, yaptığı en pahalı telefon modelinin, Apple”ın tedarik zincirinin karşılayabileceğinden daha fazla talep alabileceğini söylüyor. En azından ilk başta. Bu da demektir ki gelecek ay ön siparişler başladığında, ürünün gönderilmesi için uzun süre beklemek zorunda kalmak yüksek bir olasılık.

Kuo yazısında şöyle diyor: “Tam ekran tasarımı ve yüz tanıma özelliklerinin iPhone X”e yönelik genel bir eğilime neden olacağına inanıyoruz. Fakat tedarik kısıtlamaları nedeniyle 2018″e kadar arzın talebi karşılamama ihtimali yüksek.” Kuo, Apple”ın mali yılın sonuna kadar 40 milyon iPhone X ünitesini göndereceğini, 2018 yılı içerisinde ise 90 milyon kadar gönderebileceğini tahmin ettiğini belirtiyor.

Yazıda aynı zamanda Apple”ın ön sipariş ve gönderim tarihlerini Ekim sonu ve Kasım başına alma hamlesinin, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarının önüne geçmesine de engel olacağını belirtiyor. Dün sabahtan itibaren satışına başlanan her iki model de geçtiğimiz yılın standart 7 modeline 7S yükseltmesi olarak gelecekler. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here