Ana sayfa Haber iPhone X temel telefon fonksiyonlarında ciddi problemler yaşıyor

iPhone X temel telefon fonksiyonlarında ciddi problemler yaşıyor

0

Soldan sağa: iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8

21. yüzyılın şu günlerinde öyle akıllı telefonlara sahip olduk ki bu cihazlar artık bildiğimiz karşılıklı telefon görüşmeleri işlevini yeterli seviyede gerçekleştirememeye başladı. Apple’ın en yeni modeli iPhone X de malesef bu cihazlardan biri. Geçen haftadan beri arama sorunları yaşayan kullanıcılar, destek forumları üzerinden Apple’ı bombardımana tutuyordu.

Geçen haftanın başından itibaren kullanıcılardan gelen şikayetleri incelemeye başlayan Apple, en iyi modeli iPhone X’teki arama sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyordu. Bu problemlerden ilk, telefon çaldığında cihazın ekranının hiçbir şekilde tepki vermemesi sebebiyle cevaplama yapılamamasını içerirken telefonu açmaya başaran kullanıcılar ise konuşmayı sonlandıramıyorlar. Bu problem hem donanımsal hem de yazılımsal kökenli olabilir ve Apple’ın sorunu en kısa zamanda çözmesi gerekiyor.

Firmanın iPhone X modelinde yer alan özelliklerden biri olan ve acil durumlarda son derece kullanışlı bir kısayol, ses tuşlarından biri ve güç tuşuna aynı anda basılı tutmanıza herhangi bir ekstra gereksinim olmadan acil servis numarasını arıyor. Bu işlev müthiş gibi görünse de cihaza sahip olanlar kılıfları ya da ellerinde kullanım sırasında eski alışkanlıktan ötürü ekran görüntüsü almaya çalışırken bu kısayolu tetikleyip acil servis numaralarını arıyorlar. İşin daha da kötü tarafı ise aramayı yaptıktan sonra telefonu kapatamadıkları için acil servisleri “lütfen telefonu kapatın, ben kapatamıyorum” şeklinde konuşarak meşgul etmeleri. Bu problemden kurtulmanın bir yolu bu özelliği ayarlara girerek kapatmak fakat, bilirsiniz, acil servisi acil bir durumda kolayca aramak varken bu özelliğin kapalı olması can ve mal kayıplarına sebep olabilir.

Bu kadar büyük problemlerin ortaya çıkması sebebiyle Apple’dan yakın zamanda bir düzeltme güncellemesi yayınlamasıyla birlikte tamamen çözülebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here