Ana sayfa Haber iPhone X”in Samsung Üretimi Ekranı, Note 8″in Ekranından Daha Kaliteli Çıktı!

iPhone X”in Samsung Üretimi Ekranı, Note 8″in Ekranından Daha Kaliteli Çıktı!

0

Apple’ın merakla beklenen ve geçtiğimiz günlerde resmi olarak satışa çıkan akıllı telefonu iPhone X, sahip olduğu etkileyici OLED ekranıyla şüphesiz gözleri üzerine çeviriyor. DisplayMate’in yaptığı testlerin sonuçlarına göre de iPhone X’in yeni OLED ekranı, Samsung’un amiral gemisi Note 8’den çok daha yüksek renk doğruluğuna ve parlaklığa sahip.

Bildiğiniz üzere Samsung, kendi ürettiği ekrana sahip her iPhone X için Apple üzerinden para kazanıyor. Samsung da bu duruma dikkat etmiş olacak ki Apple’ın en iyi modeli için şimdiye kadar ürettiği en iyi ekranı ortaya çıkarmış. Bu durum, limiti biraz aşmış olacak ki, Samsung’un kendi amiral gemisinde kullandığı ekrandan çok daha kaliteli bir ekranın iPhone X’e yerleştirilmesiyle son bulmuş gibi görünüyor.

 

iPhone X'in renklerindeki isabeti gösteren grafik.

DisplayMate tarafından yapılan testler ve açıklamaya göre cihaz, firmanın şimdiye kadar test ettiği en doğru, isabetli renkleri üretebilme kapasitesine sahip. Bunun anlamı, iPhone X, şimdiye kadar gördüğünüz tüm monitörlerden, televizyonlardan, tablet ve telefonlardan daha gerçekçi renkler üretebiliyor. Bunun dışında cihaz, parlaklık alanında da rekor kırarak en parlak OLED ekran statüsüne ulaşıyor. Samsung’un 560 nit parlaklığa ulaşabilen Galaxy Note 8’i ile kıyaslama yaparsak, iPhone X tam 634 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Bu sayede cihaz güneş altında da kullanılabilirliğini sürdürüyor. Note 8 ile aynı LED dizilişine sahip iPhone X ekranının görüş açılarında da herhangi bir sorun tespit edilebilmiş değil. Ekran, 2 nite kadar düşen parlaklık değerlerinde de doğru renkler üretebilmesi sayesinde gündüzleri olduğu kadar geceleri de kesintisiz yüksek kaliteli kullanım sunuyor. 

DisplayMate’in açıklamasının sonunda bu inovatif panelin kaliteli üretimi için Samsung tebrik ediliyor fakat ekranın böylesine doğru renkler vermesini sağlayan Apple’ın kalibrasyonuna da değinilmeden geçilmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here