Ana sayfa Haber iPhone X”in ilk problemi ortaya çıktı: Ekrandaki yeşil çizgi farklı bir boyutun...

iPhone X”in ilk problemi ortaya çıktı: Ekrandaki yeşil çizgi farklı bir boyutun kapısı mı?

0

Problemli iPhone X'ler yan yana

Apple’ın çıkmadan önce de çıktıktan sonra da sürekli olarak konuşulan akıllı telefonu iPhone X, ilk kullanıcılarından bazılarının başını ağrıtmaya başladı. Telefonlarının ekranlarında yeşil bir çizgi çıkan ve ne yaparlarsa yapsınlar bundan kurtulamayan kullanıcıların cihazları Apple tarafından ücretsiz olarak değiştiriliyor.

Twitter’da ve Apple’ın kendi destek forumlarında sorunu paylaşan ve görsellerini yükleyen kullanıcılar, cihazlaırndaki yeşil çizgiyi açıkça belirttiler. Şuan biz bunu yazarken sorunun üzerinde çalışan Apple, kullanıcılarına neyseki ücretsiz değişim sunarak aşırı pahalı akıllı telefonlarının düzgün çalıştığından emin oluyor. 

Bahsettiğimiz gibi bin dolar ya da daha fazla verip aldığımız akıllı telefonun çok iyi şeyler yapmasını ve kusursuz çalışmasını bekleriz. Bu beklentimizde kesinlikle haklıyız zira böyle bir fiyatlandırma izleniyorsa cihazın üzerinde gerçekten iyi yatırım yapılmış ve her detayın elden geçirilmiş olması gerekir. 

Ekranlarının sağ tarafında ortaya çıkan çizgiyi görüntüleyerek paylaşan iki kullanıcının dışında ulaşabildiğimiz bir diğer kullanıcının ise tam tersi yönde, ekranının sol tarafında yeşil çizgi belirmiş. 

Firmayla iletişime geçen kullanıcılardan alınan bilgiye göre cihazları ücretsiz olarak değiştirilmiş ancak iPhone X üretiminin hala talebin arkasında kaldığını göz önüne alırsak, bu hatayı çok cihazda görmemiz durumunda hem Apple, hem de tüketiciler zor durumda kalabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here