Ana sayfa Haber iPhone X ile birlikte Apple Çin”de daha çok kullanıcıya ulaşıyor!

iPhone X ile birlikte Apple Çin”de daha çok kullanıcıya ulaşıyor!

0

Çin'de 1 aylık (akıllı telefon) platform değiştirme verileri.

Android’ten iOS’a ya da tam tersi geçişler kullanıcılar için zorlu süreçler olmuşlardır. Bu süreçleri kolaylaştıracak etmenlerden bir tanesi çok iyi donanım ya da pazarlama olacaktır. Apple’ın çin’e daha fazla girme çabaları iPhone X ile güçlenerek ilerliyor.

27 Ekim’de ön siparişlere açılan iPhone X, Apple’ın şimdiye kadar tasarladığı en iyi iPhone olarak görülüyor ve satış rakamları da şimdli bunu destekler nitelikte. çin’in akıllı telefon sektörü için en büyük pazar olması, Apple ve diğer tüm firmaların bu pazara özellikle yoğunlaşmasını tetikliyor ve çaba harcamalarını sağlıyor. çin’de yürütülen anketlere göre 2 yıllıktan daha eski bir iPhone modeli kullananların yakın zamanda model yükseltecekleri ortaya çıktı. 

Satış rakamlarına bakıldığında çin’deki yeni iPhone kullanıcılarının çoğunlukla iPhone X modelini tercih ettiği, iPhone 8 ve 8 Plus modellerinin gölgede kaldığı görülüyor. iPhone X’e yönelen bu ilgi, çin genelinde de Android cihazlardan iOS cihazlara geçiş oranını yükseltmeye katkı sağlıyor. 

Ortaya çıkan 1 aylık platform geçiş verilerinde Apple telefonlar yükseliş yaşarken Xiaomi telefonlar ise sert düşüşler yaşıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here