Ana sayfa Haber iPhone X, 8 ve 8 Plus”ın toplam satışları iPhone 6 ve 6...

iPhone X, 8 ve 8 Plus”ın toplam satışları iPhone 6 ve 6 Plus”ın yanına bile yaklaşamadı!

0

iPhone X kullanıcıları her ne kadar yeni cihazlarını sevseler de Apple’ın 2017 model akıllı telefonları, satış rakamlarında iPhone 6 ve 6 Plus’ın yanına bile yaklaşamadı. Bir araştırma firması tarafından yapılan incelemelere göre 3 Aralık’a kadar yapılan satışlarda iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın toplam satışları, ABD’deki tüm iPhone satışlarının %69’u oranında kaldı. Bu oran, 2014 yılı amiral gemilerinin sahip olduğu %91 ile kıyaslandığında oldukça küçük kalıyor.

Sadece 2017 değil, bir kaç yıldır devam eden yeni iPhone ilgisindeki düşüklük, grafikte de görülebiliyor. ABD’yi inceleyen verilerde son yılların yeni modellerinin eski modellere kıyasla geride kaldığı açıkça ortada. Bu yılın zayıflığının arkasında tabiki iPhone X’in düşük bulunabilirliği yatıyor olabilir fakat diğer modelleri de X gibi düşük satışlarda seyrediyor. 

ABD’de işler pek de iyi gitmese de Apple’ın çin’deki güçlü yükselişi firma içi umut vadediyor. çin’in akıllı telefon satışlarının %20’sine sahip bir pazar olduğu hesaba katılırsa Apple’ın da bu konuya oldukça önem verdiği kesin. 

Apple’ın gerçek verilerini bu çeyreğin sonunda açıklamasıyla birlikte tam olarak öğrenebileceğimiz satılan toplam iPhone sayısına kadar tahminler devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here