Ana sayfa Makale iPhone ve Android için Fonksiyonel Kamera Gadget’ları

iPhone ve Android için Fonksiyonel Kamera Gadget’ları

Newtech editörleri, iPhone ve Android cihazlarınız için piyasada bulabileceğiniz en fonksiyonel kamera ekipmanlarını derledi.

0

Manfrotto TwistGrip Photo-Video HandGrip Kiti

TwistGrip Photo-Video HandGrip Kiti, akıllı telefonunuza ekstra aksesuarlar bağlamak için birçok farklı senaryo sunan tam donanımlı bir kamera ekipmanı. Manfrotto TwistGrip, HandGrip ve BaseGrip parçalarından oluşan kit, fotoğraf ve video çekimlerini yepyeni bir teknik düzeyine taşımanıza yardımcı. Kelepçesi, eksiksiz bir modüler fotoğraf sistemi ve film ekipmanı için taban işlevi görürken 1/4 inç vida dişi bağlantısı ve flaş bağlantısı, TwistGrip’i çeşitli yapılandırmalarla ve farklı fotoğrafçılık aksesuarlarıyla kullanabilmenizi sağlıyor.

Fiyat: 600 TL

olloclip Mobile Photography Lens Box Set

 

Bu set; benzersiz bir fotoğraf kalitesi, kullanıcı deneyimi ve çok yönlülük sunan üç adet lens içeriyor. Balık Gözü, Ultra Geniş Açı ve Makro 15x lensler, iPhone’unuzla daha önce mümkün olandan daha geniş ve yakın açılardan çekim yapabilmeniz için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Patent başvurusu yapılmış bu lens sistemi iPhone’unuzun ön ve arka kameralarıyla hemen uyum sağlıyor ve neredeyse tüm ekran koruyucularla çalışabilmek için genişletilebiliyor.

Fiyat: 489 TL

Manfrotto Lumimuse 8 LED Lambası

İddialı fotoğraflar çekebilmeniz için Manfrotto Lumimuse 8 LED lambası, çok sayıda çeşitli ortamda muhteşem aydınlatma çıkışı sunuyor. Aynı zamanda kontrol imkanını artıran, dört aşamalı kısmayla ışık yoğunluğunu daha iyi kontrol etmenize imkân veriyor. Manfrotto Lumimuse yelpazesindeki en büyük ve parlak LED lambası olmasına rağmen, ek bir ışık kaynağına ihtiyacınız olduğunda kolayca erişebileceğiniz şekilde cebinize veya küçük bir çantaya kolayca sığabilecek kadar küçük olması da harika. Görseldeki gibi ekstra bir tripodla birlikte kullanmanızı öneririz.

Fiyat: 699 TL

olloclip Balık Gözü + Süper Geniş Açı + Makro Lensler

 

olloclip Balık Gözü, Süper Geniş Açı ve Makro lensler, 180° küresel bir etki, daha geniş görüş alanı ve makro büyütme özellikleri sunarak kameranın perspektifini genişletip daha kreatif hale taşıyor.

Fiyat: 709 TL

Joby GripTight PRO TelePod Tripod

 

Uzayabilen Joby GripTight PRO TelePod aracılığıyla Android telefonunuz veya iPhone’unuzdaki yaratıcılığınızı artırın. El tripodu ve video blog çubuğu olarak kullanılan TelePod, çok yönlü kullanım imkânı sunan dört farklı modda çalışabiliyor. Çok yönlü kullanım için Bluetooth Impulse uzaktan kumandalı deklanşör ve ışık ve mikrofonlar için metal soğuk flaş montaj parçası da içeriyor. Üstelik son derece ideal bir fiyat etiketiyle geliyor.

 

Fiyat: 389 TL

 

olloclip Ultra Geniş Açı + Telefoto Lensler

 

Daha da geniş açı, hatta telefotoya mı ihtiyacınız var? İşte çözüm: Olloclip Ultra Geniş Açı ve Telefoto lensler, olloclip Süper Geniş Açı lense göre daha da geniş görüş alanı ve 2x optik yakınlaştırma özellikleriyle iPhone’unuzdaki kameranın perspektif alanını genişletiyor. Evet, biraz pahalı.

Fiyat: 899 TL

Lume Cube Yaratıcı Aydınlatma Kiti

Lume Cube Yaratıcı Aydınlatma Kiti, Android cihazınınız ya da iPhone’unuzda profesyonel kalitede çekimler yapmanız için ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor. Cebinize sığacak büyüklükte dayanıklı, su geçirmez ve parlak bir ayarlanabilir LED olan Lume Cube, yepyeni yaratıcı olanakların kapılarını açıyor. Fotoğraf ya da selfie çekerken gereken ideal aydınlatmayı sağlıyor.

Fiyat: 1189 TL

Joby GripTight GorillaPod Stand PRO

 

Joby GripTight GorillaPod Stand PRO ile Android telefonunuz ya da iPhone’unuzu dilediğiniz yere kolayca ve güvenle yerleştirirsiniz. Esnek tripod engebeli zeminlere ve metal yüzeylere bile uyum sağladığı için, dünyayı sizin kişisel fotoğraf stüdyonuza çeviriyor. Bu fiyata kaçmaz!

 

Fiyat: 219 TL

Bir uyarı: Daha iyi sonuçlar için kamera lensinizi temiz tutun

Pek çok akıllı telefon kullanıcısının ihmal ettiği en önemli ve temel detay, hiç şüphesiz ki kamera lensinin temizliği. Kamera lensini koruyan koruyucu cam, parmak izi, ortam kiri, toz ve yağdan kolaylıkla etkilenir ve kirlenir. Eğer düzenli olarak kamera lensinizi temizlemezseniz, bir müddet sonra fotoğraflarınızın daha bulanık çıktığını fark edeceksiniz.

 Fotoğraf düzenleme uygulamalarını es geçmeyin

Eğer önceki nesil iPhone ya da giriş seviye Android telefon sahibiyseniz, dolayısıyla kamera menünüz yeteri kadar kapsamlı değilse, lens ayarları kısıtlıysa ve değiştirebileceğiniz çok fazla özellik yoksa, fotoğraf düzenleme uygulamaları harika çözümlerdir. App Store ve Google Play Store’da pek çok amatör ve profesyonel fotoğraf düzenleme uygulaması bulunuyor. Pek çoğu da ücretsiz. Bu uygulamalar sayısız efekte, aydınlatma ayarına, çerçeveye ve daha fazlasına sahip. Sonuçlar sizi oldukça memnun edecektir.

 Bu yazı, Newtech dergisinin Mayıs ayı sayısından alınmıştır.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here