Ana sayfa Haber iPhone’un işlemcisinde Samsung imzası!

iPhone’un işlemcisinde Samsung imzası!

0

Apple ile Samsung arasında gerçekleştiği söylenen anlaşmaya göre 2018 yılından itibaren gelecek olan iPhone modellerinin işlemcilerinde Samsung”un imzası olacak. TSMC”nin de Apple için işlemci üretmeye devam edeceği belirtiliyor.

Heyecanla beklenen iPhone”un bir sonraki modeli iPhone 8″in ekranının da Samsung tarafından üretileceği biliniyordu. Şimdi de işlemci için aynı anlaşma yapıldı.

Konuyla ilgili Samsung”un yaptığı açıklamada, gelecek yıldan başlayarak iPhone modellerinin gücünü alacağı Apple A12 işlemcilerinin üretimi için iki teknoloji devinin anlaştığı ifade edildi. Apple A12 işlemcileri Samsung tarafından 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek.

Samsung”un yonga üretiminde bir numaralı isimlerden olan CEO”su Kwon Oh-hyun geçtiğimiz ay Apple”a bir ziyaret gerçekleştirmişti. Anlaşılan o ki ziyaret amacına ulaştı, Apple ile Samsung epey yol kat etti. Bu gelişmenin ardından iPhone”nun OLED ekran tedarikçisi de olan Samsung işlemci üretimini de üstlendiklerini açıkladı.

2015 TSMC ve Samsung ortaklığında Apple için A6 işlemcisi üretilmişti. A6 işlemcisi iPhone 6 ve iPhone 6S Plus”larda kullanıldı. Batarya testleri ise Samsung”u TSMC”nin bir adım önüne geçmesini sağlayan başarısını gözler önüne serdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here