Ana sayfa Foto Galeri iPhone pil ömrünü uzatmanın 6 yolu

iPhone pil ömrünü uzatmanın 6 yolu

0

Batarya problemi iPhone kullanıcılarının korkulu rüyasıdır. Her ne kadar batarya sorunlarının iOS 8.2 güncellemesi ile çözüldüğü söylense de, siz hala batarya problemi yaşıyorsanız, önerilerimiz işinize yarayacaktır.

 

1 – Lokasyon servisleri, Arkaplan Uygulama Yenileme özelliği ve sistem servislerinin kapatılması

Genel ayarlar altından lokasyon hizmetlerini kapatmanız size büyük oranda pil ömrü kazandıracaktır.Ayrıca aynı yerdeki sistem servisleri ve arkaplan uygulama yenileme altında bulunan her seçenek için aynı şeyi yapın.

 

2 – Pil yönetim uygulamaları ve hata tanımlayıcı uygulamalar

Pil yönetim programı olarak en başarılılardan biri olan Battery Doctor uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Ayrıca sistemdeki hataları analiz edip müdahale edebilmenizi sağlayacak System Status Live isimli uygulamayı da buradan indirebilirsiniz.

 

3 – Oto kilit zamanı ve oto parlaklık ayarı

Oto kilit ayarını 1 dakikaya ayarlayıp ekranın kullanmadığınız zamanlarda en kısa sürede kapanmasını sağlayın. Ayrıca ekrana gelip sürekli ekranı meşgul edip şarjınızı götürecek bildirim ayarlarını da ekranda gözükmeyecek şekilde ayarlayın. Otomatik parlaklık ayarını kapatıp bu işlemi manuel olarak yapmak ise size ekstra pil ömrü kazandıracak şeylerden biri.

 

4 – Pil sıcaklığı arttığında Hard Reset yapmak

Pil sıcaklığını kontrol edin ve arttığını gördüğünüzde telefonunuza home tuşu ve güç tuşuna basılı tutularak yapılan Hard Reset işlemini yapmanız CPU‘nun iş yükünden kurtulup soğumasına yardımcı olacaktır. Ayrıca telefonu şarj sırasında kullanmamaya dikkat edin. çünkü bataryanın ısınması en çok bu işlem sırasında gerçekleşir ve Apple’ın araştırmalarına göre bu işlem batarya kapasitesini de olumsuz etkiliyor. 

 

5 – Dinamik arkaplan kullanmaktan vazgeçin

Dinamik arkaplanlar güzel durabilir fakat aynı zamanda telefonunuzun grafik işlem birimini yorup bataryanızı eritmekten de geri kalmıyor.

 

6 – Bir Wi-Fi noktasına bağlıyken Uçak modunu kullanmak

Bir Wi-Fi noktasına bağlıysanız ve işiniz sadece sosyal medya ve telefonun mesajlaşma uygulaması üzerineyse, telefonunuzu uçak moduna alıp cellular data olarak bilinen hücresel bildirimleri kapatarak batarya ömrünüzde iyileştirme yapabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzu uçak moduna almak şarj süresini de kısaltacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here