Ana sayfa Mobil iPhone OS 4.0 geldi!

iPhone OS 4.0 geldi!

0
Apple’ın sevecen CEO’su Steve Jobs, geçtiğimiz gün beklenildiği gibi iPhone OS 4.0’ı tanıttı. Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcıların beklediği pek çok özellik karşılanıyor. Ancak bu sefer akıllara takılan soru pil durumu. Bakalım Apple bu durumun üstesinden nasıl gelecek? Peki, Apple’ın hemen her ürününde gündeme getirdiği “devrim yaratabilecek” değişiklikler neler?
-Multitasking
Evet, en büyük değişikliklerden birisi Multitasking. Kullanıcılar bu özellik için neredeyse kendilerini paraladı. Tabii ki birden fazla uygulamayla çalışabilmek yeni bir özellik değil, ancak uzun süredir iPhone OS’ta yer alması bekleniyordu. Bundan sonra cihazın Home butonuna çift tıklayarak açık olan uygulamaları görebileceğiz.

Az önce de belirttiğimiz gibi, bu konudaki en büyük çekince pil konusu. Henüz herhangi bir test yapılmadığından Multitasking özelliğinin performansı ne ölçüde etkileyeceği konusunda pek bir fikrimiz yok. Zira cihazın pil ömrünü etkileyerek kullanıcıları gün içinde kapalı bir iPhone’la başbaşa bırakabilir.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here