Ana sayfa Mobil iPhone”nunuzla kişiye özel titreşim yaratın

iPhone”nunuzla kişiye özel titreşim yaratın

0

iPhone”unuz sessizdeyken kimin aradığını bilin
 

iPhone, global düzeyde büyük ilgi gören bir akıllı telefon, pek tabi ülkemizde de aynı şekilde ilgi bombardımanı altında. Her kesimden herkes iPhone kullanıyor, ve dikkat ediyor musunuz? Bunu büyük bir keyifle yapıyorlar. ülkemizde telefon trafiği de dünyanın birçok gelişmiş ülkesini geride bırakır düzeyde. İletişimin bu kadar yoğun yaşandığı bir ülke için kuşkusuz yaratıcı fikirlerlerle “telefon trafiği kavramına” getirilebilecek yeni boyutlar önem kazanıyor. Bu noktada iPhone”unuz sessizdeyken ekrana bakmaya gerek duymadan çağrıların kimden geldiğini bilmek ister miydiniz? iOS 6″nın özel titreşim uyarısı yaratabilme yeteği sayesinde bunu kolayca yapabilirsiniz. Tıpkı kişiye özel farklı zil sesi ayarlayabildiğiniz gibi, kişilere özel benzersiz bir titreşim uyarısı yaratabilirsiniz.
 

 
Elbette eski telefonlardaki “arayan kişinin ismini söyleme” fonksiyonlarından bahsetmiyoruz. Burada yaratıcılık ve çok daha fazlası söz konusu; üstelik kolaylıkla. Bireysel titreşim uyarısı yaratmak için iPhone”unuzda “kişiler”den ya da “telefon uygulaması”ından istediğiniz kişiyi seçin. “Düzenle” butonuna dokunun ve “titreşim” kısmına girin.

Listede “Saptanmış”, “Standart” ve “özel” seçeneklerini göreceksiniz. Hazır titreşim uyarılarından birini kullanmak istiyorsanız standart başlığı altında listelenen seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Bu da işinizi görebilir. örneğim patronunuz aradığında korku dolu bir zil sesi ya da çocuğunuz aradığında neşeli tonlar… Ancak konumuz pek tabi bu pratik yöntemle ilgili değil. Kişiye özel eşsiz bir titreşim uyarısı yaratmak istiyorsanız “Yeni titreşim yarat” başlığına dokunmalısınız.

 

“Yeni titreşim yarat” butonuna dokunduğunuzda, karşınıza çıkan görüntü üzerinde herhangi bir yere dokunarak farklı titreşim dalgaları oluşturabilirsiniz. Parmağınızı basılı tutmanız eş zamanlı ve kesintisiz bir titreşim dalgası yaratırken, küçük dokunuşlar kısa kısa ve kesintili titreşimlere sağlar. Haydi, müzikal yeteneğinizi konuşturun!

Bu işlemi yaparken bir denizdesiniz, mors alfabesini kullanıyor ve bir limana bilgi gönderiyormuş hissine kapılabilirsiniz. Aslında bu işlemdeki mantık biraz mors alfabesine benzer nitelikte. Mors alfabesinde her harf kısa ve uzun sinyallere karşılık gelecek şekilde “.” ve “-” den oluşur. örneğin, “e” harfi “.”, “d” harfi “-..”, “a” harfi “.-” şeklinde ifade edilir. “Eda” adındaki bir arkadaşınız için mors alfabesinden yararlanarak eşsiz bir titreşim yaratalım. “Eda”nın mors alfabesindeki yazımı şu şekilde olur; “.-…-” Mors alfabesinde noktalar kısa, çizgiler uzun sinyaller olduğuna göre, kişinin adının mors alfabesindeki karşılığına göre kısa ve uzun titreşimler yaratabilirsiniz.
 


 
Bu mors alfabesi işi karışık geldiyse endişelenmeyin; yaratıcılıkta sınır yok, kendi bulduğunuz bir titreşim dalgası da fazlasıyla iş görecektir. Yarattığınız titreşimi hissetmek için “dinle” butonuna dokunun. Eğer kaydetmek isterseniz yukarıdaki “kaydet” kısmından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak yarattığınız titreşime bir isim vermeniz gerekiyor. Ortaya çıkarttığınız esere uygun bir isim bulacağınızdan hiç şüphemiz yok.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here