Ana sayfa Donanım iPhone”larınızı hava durumu merkezine çevirin

iPhone”larınızı hava durumu merkezine çevirin

0

Internet of Things kavramı şaşırtmaya devam ediyor. Evleri ve ofisleri daha akıllı yapmayı amaçlayan bu sisteme, hem Kickstarter aracılığı ile hem, kişisel girişimlerle hem de firmaların büyük projeleriyle dünya çapında genişlemeye ve yeni projeler geliştirilmesine devam ediliyor. İlk olarak buzdolabı aracılığı ile eve, gereç alışverişi yapmak gibi temel ve basit ihtiyaçlarla Internet of Things ütopyasına giriş yapıldı.

Bu projelerden bir tanesi de; BloomSky denilen bir Kickstarter projesi. Proje bahçenize, balkonuza yada çatınıza yerleştirilen bir kamera donanımı ile çalışıyor. Cihaz, iPhone cihazlarınıza 5 günlük en net ve en ayrıntılı bilgisini yolluyor ve iPhone bu bilgileri evdeki Internet of Things teknolojilerine senkronize ederek belki de bir fırtına veya sel baskını için önceden tedbir almanızı sağlıyor. Cihazı araştırırken açıkçası tasarım açısından Wall-E aklımıza gelmedi değil.


 

Cihaz için Kickstarter platformunda sona yaklaşması ile birlikte, 169 dolarlık bir satış fiyatı biçildi. Bununla birlikte, cihaz ile birlikte sunulan uygulama da evdeki diğer teknolojilerle uyum içerisinde çalışabiliyor. Projenin üretime geçmesi için 75 bin dolarlık daha bütçe isteniyor. Proje aşamasının ardından, Apple’ın geliştirdiği Internet of Things teknolojilerine bu proje de katılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here