Ana sayfa Donanım iPhone”lara “Moment” geliyor

iPhone”lara “Moment” geliyor

0

ABD-Seattle merkezli bir girişimci, Kickstarter projesi olarak iPhone‘lara yönelik 18mm’lik geniş açı lens üretimi içerisinde. Hem 18mm’lik hem de 60mm’lik alan fotoğraflarını DSRL makineler ile aynı performansla çeken Moment lensler, Kickstarter‘da büyük ilgi gördü ve seri üretimine geçilmesi için gerekli para tamamlanmak üzere. 

Photojojo ve Ollioclip gibi iPhone lenslerine bir alternatif daha Moment isimli bir marka ile geliyor ve iPhone’ların fotoğraf kalitesini arttırıyor. Darbelere karşı da korunmalı olan Moment lens ile çekilen fotoğraflar geliştiricisi tarafından internete konuldu ve firmalar da startup ile ilgili ilgisini gösterdiler.  Lensin dikkat çeken başka özelliği ise, çekilen fotoğraflar mobil cihazlarda fotoğraf editörü programları ile açılamıyor. Saf fotoğraflar çekmek isteyen meraklılar için ideal bir lens.

 

Moment’ın geliştiricileri, lensi iPhone 6‘ya sunmak üzere lensin seri üretime geçmesi ile birlikte Apple yetkililerine teklif sunmaya hazırlanıyorlar. Ayrıca lensle ilgili Samsung Galaxy ve Google Nexus cihazlarına da uyumluluğu ile üretilecek. Lens için düşünülen fiyat ise dikkat çekici; internette sadece 10 dolara alıcı bulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here